Škoda Kodiaq RS TDI mizí z nabídky kvůli přísnějším normám EU. Nahradí ji zřejmě hybrid

Zdroj: Škoda Auto
  • Škoda už nepřijímá objednávky na své dosud nejsilnější SUV v historii – Kodiaq RS

  • K dispozici ale mohou být poslední kusy, k mání jsou jako skladové vozy

  • Kodiaq ale o svou verzi RS na dobro nepřijde, příští rok by se mohla objevit jako plug-in hybrid

Pokud se dnes podíváte na ceníky zveřejněné na oficiálním webu mladoboleslavské automobilky, ostrou Škodu Kodiaq RS mezi nimi pořád najdete. Jde o model RS Challenge za 1,4 milionu korun, který se už ale nabízí jen formou prodeje skladových vozů. Dny rychlého naftového SUV jsou tak definitivně sečteny.

„Evropská Unie zpřísňuje od roku 2021 normou EU6 AP emisní legislativu. To s sebou přinese určité zásahy do produktové nabídky motorů Škoda v příštím roce. Výsledkem je, že motor 2.0 TDI BiTurbo o výkonu 176 kW / 240 koní už nebude v modelu Škoda Kodiaq RS nabízen. To je důvodem ukončení příjmu objednávek na současný model,“ řekl Autobibli mluvčí Škody Pavel Jína.

Škoda pomáhá britským leteckým záchranářům. Ti si vybrali Kodiaq RS

Podle Jíny ale Kodiaq RS jako takový rozhodně nekončí. „Kodiaq RS je jedna z nejúspěšnějších variant této modelové řady, která nadále láká nové zákazníky díky emotivnímu designu a vynikajícím jízdním vlastnostem. Proto bude model RS nedílnou součástí rodiny Kodiaq i v budoucnu,“ dodal Jína, aniž by sdělil další informace k chystanému modelu.

Už od dubna letošního roku, kdy se o odchodu naftového Kodiaqu RS začalo mluvit, ale na světlo prosakují informace, že nový pohon pod kapotou bude naopak pro Škodu z hlediska ekologie velmi prospěšným. Vůz by se totiž mohl objevit jako plug-in hybrid se stejným systémem, který nabízí Škoda Superb iV. Půjde tedy o benzinovou čtrnáctistovku s elektromotorem.

Škoda Kodiaq RS TDI mizí z nabídky kvůli přísnějším normám EU. Nahradí ji zřejmě hybrid
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: