Škoda Kamiq na prvních skicách. Skutečnost bude prozaičtější

  • Škoda zveřejnila skici nového malého crossoveru Kamiq

  • Obrázky slibují dramatické proporce, sériová realita bude však střízlivější

  • Hlavní designovou novinkou je řešení dělených předních světel

  • Technicky bude mít Škoda Kamiq hodně společného s hatchbackem Scala

Nový malý crossover značky Škoda poodhalil svoji podobu. Zatím ve formě dvou oficiálních skic, které zachycují připravovanou Škodu Kamiq ze tříčtvrtinových pohledů. Kdybychom je měli brát za bernou minci, museli bychom dospět k závěru, že design sériového vozu bude prakticky totožný s loňským konceptem Vision X.

190130-First-sketches-of-the-ŠKODA-KAMIQ-Outlook-of-the-new-city-SUV-1
Designový sloh Kamiqu zjevně navazuje na Scalu. Podobné rysy jsou patrné na tvarech masky chladiče, kapoty motoru i bočních prolisů. Nové je ale řešení dělených předních světel

Pokud byste ale opravdu doufali, že sériová Škoda Kamiq bude vypadat tak, jak slibují tyto obrázky, téměř jistě vás čeká zklamání. Skici zachycují idealizovanou podobu auta se sportovně širokým rozchodem, vysokou linií pontonu a obrovskými koly. Podobně by to bylo nedávno u Škody Scala. Porovnáme-li její skicu s produkční realitou, snadno si uděláme představu, jak bude asi vypadat Kamiq.

190130-First-sketches-of-the-ŠKODA-KAMIQ-Outlook-of-the-new-city-SUV-2
Sériový Kamiq stoprocentně nebude mít tak svalnaté proporce, jak naznačují tyto skici. Čekejte opticky užší auto s vyšším bočním prosklením a samozřejmě menšími koly

Pro Škodu novým prvkem je řešení předních světel. Hlavní světlomety nejsou ty úzké LED proužky táhnoucí se od přední masky podél hrany kapoty, ale lichoběžníkové prvky pod nimi. Nahoře je denní svícení. Právě kvůli řešení předních světel mnozí včetně nás kritizovali koncept Vision X pro nápadnou podobnost s Hyundai Kona. Jsme zvědavi, jak úspěšně se tomu designéři dokázali vyhnout u sériového auta. Vzadu má Kamiq po vzoru Scaly velký nápis „Škoda“.

Stejně jako Scala vychází Kamiq z koncernové platformy MQB A0 pro malé vozy. V nabídce značky se zařadí pod Karoq. Výstavní premiéru ohlásila Škoda na březnový autosalon v Ženevě, ale odhalení téměř jistě proběhne dříve.

Škoda Kamiq na prvních skicách. Skutečnost bude prozaičtější
Ohodnoťte tento článek!
3.9 (77.5%) 8 hlas/ů

3 KOMENTÁŘE

  1. Nevypadá nejhůř, ale problém je, že skicy a finální podoba se u škodovky strašně liší. Já bych to nechtěl, už jen kvůli motorizacím co do těch aut cpou. Díky, ale 1.0 motory si můžete schovat. Už by to chtělo nějaké inovace!!!

  2. Všichni víme jak ty jejich vize u Škodovky končí, stejně jako velkolepé plány s elektroauty a ještě neprodávají jediné auto. Chápu, že ten přechod je složitější, ale když se kouknete na ostatní automobilky, tak je Škoda hodně pozadu, že?

  3. Tak furt je to jen skica že ? Jediný co tak něják nechápu proč se dělají malé SUV ? Za mě je SUV prostě veliké auto s velkým kufrem a plno místa tak proč to dělat malé ?

PŘIDAT KOMENTÁŘ: