Škoda Citigo dostala při faceliftu upravený interiér a deštník, motor 1.0 TSI nikoli

  • Škoda Citigo prodělala facelift

  • Motory a převodovky zůstávají, jednotka 1.0 TSI nebude

  • Modernizací prošel hlavně interiér

  • Citigo se představí v Ženevě, prodávat se bude od června

Když Volkswagen modernizoval malý model Up! a dal mu v rámci faceliftu i motor 1.0 TSI s turbem, vypadalo to, že by se tenhle dynamicky velmi schopný motor mohl podívat i pod kapotu Škody Citigo, až přijde čas na facelift. Ten právě nastal, ovšem po motoru 1.0 TSI není v tiskové zprávě vidu ani slechu.

Nabídka motorů zůstává prakticky stejná. Od června letošního roku, kdy se modernizované Citigo začne prodávat, můžete mít atmosférický tříválec 1.0 MPI o výkonu 44 nebo 55 kW (60 nebo 75 k) a shodném točivém momentu 95 Nm. Zůstává také verze na CNG s výkonem 50 kW (68 k). Standardně je motor spojen s pětistupňovým manuálem, ale přiobjednat lze i robotizovaný automat.

Doporučujeme: Firmy kupují v ČR čtyřikrát víc aut. Soukromníci věří hlavně Japoncům a Dacii

Asi už jste si na přiložených oficiálních fotografiích všimli, co je na exteriéru modelu Citigo nového. Konkrétně jsou to kapota, maska chladiče, nárazníky, mlhové světlomety a zadní svítilny. Mlhovky nyní mohou mít tzv. corner funkci, tedy svícení do zatáček. Více změn se ale odehrálo v interiéru.

Přepracován byl přístrojový štít, který je dostupný ve dvou verzích. Palubní infotainment dostal novou grafiku a především byl rozšířen o nové funkce. A nově můžete mít pod sedačkou spolujezdce schovaný originální deštník. Všechny novinky, které si Škoda pro model Citigo připravila, najdete v tiskové zprávě:

Otevřít tiskovou zprávu

Škoda Citigo dostala při faceliftu upravený interiér a deštník, motor 1.0 TSI nikoli
Ohodnoťte tento článek!
2.7 (53.33%) 3 hlas/ů

2 KOMENTÁŘE

  1. Citigo přestane být zajímavé ve chvíli, kdy do něj začnou strkat složité TSÍčko. Do té doby za mne palec nahoru !

PŘIDAT KOMENTÁŘ: