Sériovou verzi konceptu Alpine Vision představí Renault ještě do konce letošního roku

  • Renault brzy představí sériové provedení konceptu Alpine Vision

  • Dvoumístné sportovní kupé bude znamenat návrat jména Alpine

  • Pokud novinka uspěje, Renault vybuduje celou řadu modelů Alpine 

O znovuzrození značky Alpine se mluví už poměrně dlouho, nicméně teď se zdá, že vše spěje ke zdárnému konci. Renault má podle informací Automotive News nachystané sériové provedení konceptu Alpine Vision, které by se mělo veřejnosti ukázat ještě do konce letošního roku. Prodej odstartuje v příštím roce.

Finální provedení slibně vypadajícího kupé bude odhaleno na samostatné akci. Důvodem je fakt, že jde o důležitý krok, který si žádá patřičnou pozornost a na klasickém autosalonu by taková premiéra mohla snadno zapadnout. Původně se přitom spekulovalo o možnosti odhalení na pařížském autosalonu.

Doporučujeme: Autosalon Paříž 2016: Přehled nejdůležitějších novinek od A do Z

Nový model značky Alpine by se neměl příliš lišit od konceptu představeného letos na jaře. Pohon bude zajišťovat benzinový přeplňovaný čtyřválec s výkonem zhruba 221 kW (300 k), umístěný uprostřed. Cena by se měla podle francouzských medií pohybovat kolem hranice 50 000 eur.

Renault už také uvažuje o dalším rozšiřování modelů Alpine. Úvahy se samozřejmě ubírají směrem k hybridnímu automobilu a dnes tolik módním SUV, ale o tom, zda se tak nakonec stane, rozhodne úspěch (nebo neúspěch) nadcházejícího sportovního kupé.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: