Sedm kandidátů na Auto roku 2021. Škoda do finále prošla, Tesla ne

Zdroj: Koláž Autobible.cz
  • Porota evropské ankety Car of the Year zveřejnila sedm finalistů pro rok 2021

  • Jsou mezi nimi tři vozy koncernu VW a dva elektromobily

  • Vyhlášení proběhne přes internet prvního března

Tradiční anketa Auto roku (Car of the year) zná své finalisty pro letošní rok. Z původních 35 kandidátů zůstalo sedm automobilových novinek, které se budou ucházet o přízeň porotců v závěrečném hlasování. V abecedním pořadí jsou to

Nominovaná Tesla Model 3 nebo Ferrari F8 Tributo tedy porotu nepřesvědčily, že si zaslouží být považovány za jedny z nejlepších aut nabízených v roce 2021 na evropském trhu. Do finále se naproti tomu probojovala nová generace Škody Octavia a poněkud překvapivě také Land Rover Defender nebo Cupra Formentor.

Škoda Octavia se může stát Světovým autem roku 2021. Musela by porazit 23 konkurentů

Zřejmými favority na vítězství jsou dva elektromobily – nový Fiat 500, jehož konvenční provedení získalo titul Auto roku 2008, přestože technicky o nijak mimořádně zdařilý vůz nešlo; a samozřejmě Volkswagen ID.3 s ambicí stát se prvním skutečně masově prodávaným elektromobilem v Evropě.

Auto roku se tradičně vyhlašovalo v předvečer ženevského autosalonu. Ten se ale ani letos konat nebude, takže organizace Car of the Year zveřejní výsledky online 1. března. Porotu tvoří automobiloví novináři z evropských zemí. Česká republika v ní má tradičně jediného zástupce. Je jím Jiří Duchoň, šéfredaktor magazínu Automobil.

Které z těchto sedmi aut byste zvolili Autem roku 2021 vy?

Sedm kandidátů na Auto roku 2021. Škoda do finále prošla, Tesla ne
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

1 komentář

  1. Ani se nedivím, že v hlasování vede Octavia. Tyhle soutěže jsou stejně k ničemu, ale kdybych si z těchto aut měl vybrat jedno na koupi, tak Formentor.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: