Seznam kandidátů na Auto roku 2020 obsahuje dvě Škody, Teslu Model 3, nový Golf i Ferrari F8 Tributo

přidejte názor
  • Anketa hledající nejlepší evropské auto roku 2020 byla zahájena 

  • Seznam nominovaných vozů čítá 35 adeptů

  • Mezi kandidáty najdete dva modely Škoda, Teslu Model 3, novou generaci VW Golf, supersportovní Ferrari nebo novou Supru 

O titul evropské auto roku (Car of the Year) 2020 se bude ucházet celkem 35 adeptů a výběr je opravdu pestrý. Budoucím autem roku se může stát hned několik elektromobilů včetně Tesly Model 3, nechybí dvě Škody, supersportovní Ferrari F8 Tributo, nová Supra a žhavým adeptem na celkový titul jistě bude rovněž osmá generace Volkswagenu Golf, která se oficiálně představí tento čtvrtek. Všech 35 nominovaných vozů najdete v přiložené galerii.

Titul Car of the Year vyhrála dvě auta. Vítězství nakonec v rozstřelu získal Jaguar I-Pace
Přečtěte si také:

Titul Car of the Year vyhrála dvě auta. Vítězství nakonec v rozstřelu získal Jaguar I-Pace

Způsob volby auta roku se dlouhá léta nemění. Porota složená z evropských novinářů má možnost jednotlivé vozy otestovat. vV prvním kole vybere sedm finalistů. Jejich seznam bude zveřejněn zhruba za měsíc. Následuje další testování a oficiální vyhlášení vítězů, které proběhne v předvečer ženevského autosalonu v březnu příštího roku. Jediným českým zástupcem v porotě je Jiří Duchoň z magazínu Automobil.

Zatím poslední ročník této ankety vyhrál elektrický Jaguar I-Pace. Vítězství ale bylo mimořádně těsné, protože britský elektromobil dostal celkem 250 bodů, stejně jako model Alpine A110. Jaguar nakonec zvítězil, protože ho více porotců nominovalo na první místo.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?