Seznam kandidátů na Auto roku 2020 obsahuje dvě Škody, Teslu Model 3, nový Golf i Ferrari F8 Tributo

přidejte názor
  • Anketa hledající nejlepší evropské auto roku 2020 byla zahájena 

  • Seznam nominovaných vozů čítá 35 adeptů

  • Mezi kandidáty najdete dva modely Škoda, Teslu Model 3, novou generaci VW Golf, supersportovní Ferrari nebo novou Supru 

O titul evropské auto roku (Car of the Year) 2020 se bude ucházet celkem 35 adeptů a výběr je opravdu pestrý. Budoucím autem roku se může stát hned několik elektromobilů včetně Tesly Model 3, nechybí dvě Škody, supersportovní Ferrari F8 Tributo, nová Supra a žhavým adeptem na celkový titul jistě bude rovněž osmá generace Volkswagenu Golf, která se oficiálně představí tento čtvrtek. Všech 35 nominovaných vozů najdete v přiložené galerii.

Titul Car of the Year vyhrála dvě auta. Vítězství nakonec v rozstřelu získal Jaguar I-Pace
Přečtěte si také:

Titul Car of the Year vyhrála dvě auta. Vítězství nakonec v rozstřelu získal Jaguar I-Pace

Způsob volby auta roku se dlouhá léta nemění. Porota složená z evropských novinářů má možnost jednotlivé vozy otestovat. vV prvním kole vybere sedm finalistů. Jejich seznam bude zveřejněn zhruba za měsíc. Následuje další testování a oficiální vyhlášení vítězů, které proběhne v předvečer ženevského autosalonu v březnu příštího roku. Jediným českým zástupcem v porotě je Jiří Duchoň z magazínu Automobil.

Zatím poslední ročník této ankety vyhrál elektrický Jaguar I-Pace. Vítězství ale bylo mimořádně těsné, protože britský elektromobil dostal celkem 250 bodů, stejně jako model Alpine A110. Jaguar nakonec zvítězil, protože ho více porotců nominovalo na první místo.

Vstoupit do diskuse
  • Našli jste v článku chybu?