Sebereflexe šéfa Toyoty: Kvůli koronaviru omezil porady i papírování

Zdroj: Archiv MF
  • Akio Toyoda je vnukem zakladatele značky Toyota

  • Kvůli dopadu koronaviru začal zpochybňovat letité principy značky

  • Díky současné situaci daleko méně času trávil na jednáních

  • Budoucnost porad nyní spatřuje ve videokonferencích

Generální ředitel automobilky Toyota Akio Toyoda se nechal slyšet, že ho současná pandemie přiměla přehodnotit zavedené procesy uvnitř automobilky. V rámci opatření na ochranu proti šíření COVID-19 se počet jeho služebních cest a jednání výrazně omezil, píše Automotive News.

Vnuk zakladatele automobilky Toyota, jenž strávil poslední týdny ve školicím zařízení Toyota, v úterý řekl, že začal zpochybňovat letitý přístup „Genchi-Genbutsu“, který se dá do češtiny volně přeložit jako „jdi a přesvědč se na vlastní oči“. Tento princip stojí na myšlence, že problémy se dají řešit rychleji a efektivněji tím, že je člověk analyzuje a řeší přímo na místě.

Toyoda i nadále tvrdí, že je důležité se vždy přesvědčit na vlastní oči, ovšem jen pokud nastanou ty správné důvody a ve správný čas. Rovněž řekl, že by lidé neměli neustále cestovat jen proto, aby se zúčastnili porad. Generální ředitel nyní údajně na schůzkách tráví o 30 procent méně času a související papírování snížil o polovinu.

Senioři v Japonsku si pletou pedály. Nehodám má zabránit nová bezpečnostní funkce Toyoty

Budoucnost jednání spatřuje ve videokonferencích, na nichž se řeší problémy průběžně bez rozsáhlé předběžné přípravy. Japonsko klade velký důraz na osobní setkání a dokumenty v papírové podobě, nicméně pod tlakem současných okolností se to možná bude muset změnit. Vláda na podniky stále více naléhá, aby zaměstnance nechaly pracovat z domova.

Toyoda je však současně ohledně Genchi-Genbutsu velmi opatrný, protože jde o jeden ze 13 hlavních principů, které za 87 let vynesly Toyotu mezi největší automobilky světa.

Sebereflexe šéfa Toyoty: Kvůli koronaviru omezil porady i papírování
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: