Se zbožím přes hory a doly? Land Rover Defender bude dodávka

  • Automobilka Land Rover chystá speciální variantu svého off-roadu Defender

  • Verze nazvaná Hard Top bude terénní dodávka, soupeřit chce hlavně s moderními pick-upy

  • Auto zvládne brod hluboký 90 centimetrů, ve výhledu pomůže displej místo zrcátka

Britská automobilka chce na silnice poslat užitkovou verzi svého nového off-roadu Land Rover Defender. O jeho stavbu se postará zakázkové oddělení Special Vehicle Operations (SVO), které obvykle pracuje na sportovních úpravách Land Roverů a Jaguarů. Tentokrát ale vůz připraví na to, aby co nejvíc posloužil podnikatelům.

Land Rover Defender Hard Top, jehož jméno má kořeny už v padesátých letech minulého století, bude mít vpředu dvě sedadla a jedno nouzové na kratší cesty. Zbytek interiéru zabere nákladový prostor. Firma zatím mlčí o kapacitě, té by ale mělo být dost, protože k mání budou obě karosářské verze, tedy třídveřová 90 a pětidveřová 110.

Land Rover Defender předčasně odhalen. Utáhne 3,7 tuny, odveze 6 lidí a nabídne až 400 koní

I když půjde o užitkový vůz, nezbaví se schopností pravého Defenderu. Pohon všech kol je samozřejmostí, stejně tak schopnost přebrodit až 90 cm hlubokou řeku. Varianta 110 má nabídnou přední nájezdový úhel 38, přechodový 28 a zadní 40 stupňů. Auto tak může posloužit doručovatelům zásilek v těžko dostupných oblastech.

Samozřejmostí je také výbava, která pomůže při manévrování s vozem. Nebude tak chybět ani známé zpětné zrcátko, které je ve skutečnosti displejem zadní kamery. Kromě toho bude karoserie obsypaná další soustavou kamer, jež poskytnou celkový obraz okolí. Posádku na cestách zabaví multimediální systém Pivi Pro s 10palcovou dotykovou obrazovkou a na přání bude k mání vzduchový podvozek.

Defender Hard Top bude dostupný i v krátké verzi 90, ta bude také nejlevnější
Auto si zachová své DNA pravého off-roadu, terénu se nelekne

Zatím ještě není jasné, kdy se Land Rover Defender Hard Top objeví v prodeji. Stejně tak zda se vůbec dostane na český trh. Ve Velké Británii ale už znají jeho cenu. Ta bude startovat na 35 500 librách (1 040 860 Kč) za krátkou verzi 90 a 40 tisících librách (1 172 800 Kč) za pětidveřovou variantu 110. Obě částky jsou bez DPH.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: