Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina

  • Anketa hledající nejlepší evropské auto roku je v plném proudu 

  • Letos se sešlo 37 kandidátů, mezi kterými najdeme také Škodu Karoq 

  • Už příští týden bude oznámeno sedm postupujících 

  • Většina nominovaných aut spadá mezi crossovery

Další ročník ankety Car of the Year je v plném proudu. Letos se sešlo dohromady 37 kandidátů a seznam nominovaných je poměrně pestrý. Najdeme mezi nimi všechny kategorie od malých levných vozů přes spoustu crossoverů až po luxusní Audi A8. Všechna auta, ze kterých porota vybírá, si můžete prohlédnout v galerii pod článkem.

Do ankety se může přihlásit auto, které se před koncem roku začne prodávat alespoň na pěti evropských trzích. Volí se ve dvou kolech. Z původního počtu 37 kandidátů vybere mezinárodní porota sedm postupujících. Jejich jména se dozvíme už příští týden.

Doporučujeme: Po jakém autě touží ženy nejvíc? Není to ani Škoda, ani prémiový crossover

Z českého pohledu je samozřejmě nejzajímavější přítomnost Škody Karoq. Uvidíme ale, zda uspěje. Škoda Kodiaq si minulý rok přízeň poroty nezískala. Každopádně i na této anketě je vidět, jak moc v současnosti všechny automobilky bez rozdílu preferují crossovery. Z 37 kandidátů jich spadá mezi crossovery celkem 22.

Pokud bychom měli vycházet z loňské ankety, pak je hlavním favoritem Opel Grandland X. Jde totiž o převlečený Peugeot 3008, který získal titul Car of the Year pro rok 2017. Kdo se stane evropským autem roku 2018, to se dozvíme 5. března 2018.

Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 6 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: