Na scénu míří další crossover kombinující karoserie kupé a SUV. Jmenuje se Renault Arkana

  • Renault příští týden představí nový crossover

  • Novinka se jmenuje Arkana

  • Půjde o dalšího křížence kategorií SUV a kupé 

  • Jako první se tento model začne prodávat v Rusku 

Také automobilka Renault přišla na to, že mít v nabídce crossover kombinující prvky kategorií SUV a kupé by nemusel být špatný nápad. Přesně takový vůz se představí příští týden na autosalonu v Moskvě. Dnes bylo oznámeno, že ponese jméno Arkana. Jak místo premiéry napovídá, do Evropy zatím tato novinka nemíří.

Renault zveřejnil první fotky, které naznačují, na co se můžeme těšit. Design se evidentně ponese v duchu modelů této značky z poslední doby včetně koncových svítilen protažených až k logu automobilky, jak to má třeba současný Mégane GranCoupe. Mimochodem, označení Arkana je odvozené od latinského slova „arcanum“, což znamená tajemství.

Doporučujeme: Nový Renault Mégane R.S. Trophy má 300 koní, manuál, samosvor a jede až 260 km/h

Více se toho o Renaultu Arkana zatím neví. Automobilka pouze potvrdila odhalení na moskevském autosalonu a fakt, že prodej na ruském trhu bude zahájen až příští rok. Francouzská novinka je údajně koncipována jako globální model, takže později dorazí také na další trhy. O kterých přesně je řeč, to už tisková zpráva neříká. Protože by ale měl být základem model Kaptur (ano, ten větší s písmenem K na začátku, ne ten evropský), který se u nás neprodává, je velmi pravděpodobné, že evropští zákazníci nakonec přijdou zkrátka.

Renault Arkana_1 Renault Arkana_2

Na scénu míří další crossover kombinující karoserie kupé a SUV. Jmenuje se Renault Arkana
Ohodnoťte tento článek!
3.1 (61.82%) 154 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: