Scania CO2ntrol Cup 2020 startuje

Scania opět přichází s oblíbenou soutěží pro majitele a řidiče nákladních vozidel CO2ntrol Cup. Češi patří v úsporné jízdě dlouhodobě k absolutní světové špičce a potvrdili to i v minulém ročníku. Také letos se bude během tří měsíců vyhodnocovat skóre Scania Driver Support, spotřeba, přepravní výkon a další kritéria ovlivňující ekonomiku a bezpečnost provozu.

Do minulém ročníku soutěže Scania CO2ntrol Cup bylo v České republice přihlášeno 758 vozidel a celkem se během tří měsíců podařilo ušetřit přes 50 tisíc litrů nafty. „Potěšilo nás toto číslo, ale už od začátku nám nešlo jen o úsporu pohonných hmot a nižší emise. Zaměřili jsme se i na samotnou bezpečnost provozu, kde je předvídavost a plynulost při řízení jedním z hlavních faktorů možného zlepšení,“ říká manažer servisních služeb Scania CER Matěj Venhoda.

Scania vychází vstříc požadavkům řidičů a pro letošní rok tak posune start soutěže už na 1. dubna. Během následujících tří měsíců se bude hodnotit řada kritérií: skóre Scania Driver Support, přepravní výkon, volnoběh, spotřeba paliva a další. Pro zajištění objektivního průběhu soutěže Scania CO2ntrol Cup 2020, musí každé registrované vozidlo ujet minimálně 5000 km měsíčně.

Do soutěže se mohou zapojit všechna vozidla Scania s komunikátorem C200 nebo C300 (vozidla vyrobená po 7/2011). Protože se budou vyhodnocovat data přímo z vozidla, nemusí řidiči nikam cestovat, obětovat volný čas nebo se jinak omezovat. Stačí jen jezdit jako obvykle a být lepší než ostatní.

Scania každý měsíc vyhlásí nejúspěšnějšího řidiče, který získá voucher v hodnotě 150 eur na zboží z kolekce Scania Truck Gear. Pro prvních 30 za celé období soutěže je připraven závěrečný večírek a tři absolutně nejlepší se mohou těšit na zájezd do výrobního závodu Scania ve Švédsku.

Více informací o soutěži a přihlášku naleznete na adrese: www.scaniacontrolcup.cz

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: