Renault Trucks uvádí službu prediktivní údržby

Renault Trucks uvádí na trh službu prediktivní údržby Start & Drive Excellence Predict, kterou uplynulé dva roky testoval ve 12 zemích. Tato služba umožňuje optimalizovat provozuschopnost vozidel a tím zvyšovat produktivitu zákazníků.

Cílem služby Start & Drive Excellence Predict je reagovat dřív než dojde k poruše, snižovat riziko neplánovaných odstávek, přinášet zákazníkům větší klid a zajistit provozuschopnost jejich vozového parku.

Služba Start & Drive Excellence Predict je založena na důkladně spravovaném servisním plánu a analýze technických údajů vozidla, které jsou získávány v reálném čase díky jeho online sledování.

Pro zachování dobrého výkonu vozidla Renault Trucks nabízí na míru šitý servisní program přizpůsobený konkrétnímu použití každého vozidla. Pro naprostý klid zákazníka a snížení nákladů se příslušný servis Renault Trucks postará o plánování a realizaci údržby vozidla, stejně tak jako o s tím spojenou administrativu. Díky možnosti online sledování vozidla a informacím, které jsou získávány v reálném čase o najetých kilometrech, motohodinách a spotřebě paliva, lze operace údržby pečlivě plánovat a jednou týdně aktualizovat.

Neplánovaná údržba bývá často nákladnější a vyžaduje delší odstávku vozidla. Díky servisní službě Start & Drive Excellence Predict dostává příslušný servis Renault Trucks aktuální informace o stavu opotřebení klíčových komponent vozidla (vložka vysoušeče vzduchu, brzdové destičky, brzdové kotouče, přítlačný kotouč spojky, akumulátory) každé tři dny. Stav opotřebení dílů se sleduje a analyzuje a v případě zjištění abnormálního nebo předčasného opotřebení servis neprodleně kontaktuje zákazníka.

Jakmile zákazník uzavře smlouvu Start & Drive Excellence Predict, chybové kódy klíčových komponent jeho vozidla se začnou průběžně shromažďovat a analyzovat platformou pro monitorování dat v belgickém Gentu. Díky připojeným senzorům se monitoruje 80 % klíčových komponent, jejichž opotřebení nebo porucha může vést k odstávce vozidla (kromě návěsu a pneumatik). Pokud je zjištěna anomálie, monitorovací platforma neprodleně informuje příslušný servis, který kontaktuje zákazníka a doporučí mu návštěvu servisu, čímž lze eliminovat riziko poruchy. Servis současně ověří, zda jsou na vozidle naplánovány případné další servisní operace, aby optimalizoval jeho odstávku.

Tato nabídka služby prediktivní údržby je výsledkem projektu, který Renault Trucks v pilotní fázi testoval od konce roku 2017 ve Francii a České republice s cílem využít odborné znalosti a husté pokrytí své servisní sítě. V roce 2019 Renault Trucks tuto službu představil v dalších 12 evropských zemích. V současné době Start & Drive Excellence Predict pokrývá téměř 10 000 vozidel.

Nabídka prediktivní údržby je platná pro vozidla modelové řady T a T High. V průběhu roku 2020 bude rozšířena i pro modelové řady C a K. Start & Drive Excellence Predict je součástí kompletní nabídky služeb o údržbě Renault Trucks Start & Drive Reference, Start & Drive Performance nebo Endurance pro vozidla starší 5 let.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: