Rekord dálkového „závodu“ Cannonball po šesti letech padl. Řidič upraveného AMG E63 ujel 4480 km za 27 hodin a 25 minut!

 • Trasa vedla z New Yorku do Los Angeles

 • Ve voze byla trojčlenná posádka

 • Výkon upraveného AMG E63 dosahoval 515 kW (700 koní)

Trojčlenná posádka upraveného Mercedesu-AMG E63 pokořila šest let starý rekord závodu Cannonball, který překonala o celou 1 hodinu a 25 minut. Nový rekordní čas činí 27 hodin a 25 minut. Za tu dobu musela posádka mezi východním a západním pobřežím USA urazit téměř 4500 kilometrů. A než budete brát do ruky kalkulačky, dosáhli průměrné rychlosti 165 km/h. V běžném provozu! O rekordní jízdě informoval na svém webu magazín Road&Track.

Automobil, ve kterém dosáhli rekordního času, je model AMG E63 z roku 2015, jehož výkon se díky turbodmychadlům a upravenému sání vyšplhal na 515 kW, tedy 700 koní. V zavazadelníku přibyly dvě další obrovské nádrže na palivo, protože z předchozích rekordních pokusů vyplynulo, že právě zastávky na doplnění paliva jsou tím, co tyto pokusy, kterých ročně probíhá hned několik, rozhoduje. Posádka ve složení Arne Toman, Doug Tabbutt a Berkeley Chadwick ztratila tankováním pouze něco málo přes 22 minut.

Test Mercedes-AMG GT 63 S 4MATIC+ 4dveřové kupé: Monstrum s velkým M

Uvnitř AMG E63 se nacházelo také množství elektroniky, která sloužila nejen jako navigace, ale také jako ochrana před policií. Tabbutt měl na starost hned několik rušiček radarů a antiradarů. Posádka byla vybavena také proti leteckému monitorování z helikoptéry. Auto bylo vybaveno dokonce vypínáním světlometů a brzdových světel.

Kromě trojice v autě se do rekordního pokusu zapojilo dalších 18. lidí, kteří na v jednotlivých úsecích monitorovali dopravní situaci a posádku mohli případně varovat.

Historie rekordních jízd mezi východem a západem USA mají více jak 100 let trvající tradici. Vše započal v roce 1915 Erwin Baker, který na motorce absolvoval výše zmiňovaných téměř 4500 km za 11 dní. V roce 1933 podnikl stejnou trasu automobilem Graham-Paige „Blue Streak“ a čas stlačil na 53,5 hodiny. Tento rekord vydržel 40 let.

V 70. letech vznikl závod Cannoball a od té doby se mnoho posádek snaží rekord vylepšit. Magická hranice 24 hodin je na spadnutí.

Rekord dálkového „závodu“ Cannonball po šesti letech padl. Řidič upraveného AMG E63 ujel 4480 km za 27 hodin a 25 minut!
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (88.25%) 80 hlas/ů

7 KOMENTÁŘE

 1. To abych si snad koupil novej klobouk.
  To je nějaký nový buzerantský koníček přejet nějakou vzdálenost pomocí auta.
  Vždyť to zvládne i invalida co má upravený auto.
  Držel bych hubu kdyby to bylo na kole na koloběžce nebo podobně.
  S tímhle se jděte vychcat teplí hošci.

 2. Pane Jane, Vy jste hlupák. Prosím, neopouštějte svou rodnou ves, zrušte připojení k internetu a už vůbec nikdy nic nikam nepište. Fakt trapas.

 3. Pan Jan si pravděpodobně spletl desetinnou čárku a měl pocit že závod je dlouhý jako jeho jízda embéčkem do Kaufu….a nejspíš on sám je 4% centní..

 4. Jaký je smysl tohoto závodu? S Janem souhlasím, slapnout na plyn umi kazdy, ale slapnout do pedálů a udelat rekord, to je jiná. Akorát zbytečný emise, peníze.

 5. Já dal za 7 hodin 15 minut 900 km a měl jsem toho plně zuby. Posledních cca 185 km jsem dal za hodinu. Auto Honda accord coupe rok 2000 výkon 200 PS maximální rychlost vozidla 225. Trasa z Frankfurt nad Mohanem směr Ostrava do centra.
  A jednou Ze Znojma až za Mnichov do Německa na otočku do Znojma se zajizdkou kolem Českých Budějovic cca 1500 km vůz Honda civic rok 1995 obsah 1.4 motor 90 koní cca 24 hodin s čekáním v Německu hodinu a zastávka spánek 3 hodiny.

 6. Ed Bolian (držitel předešlého rekordu) už mu stihl přes VINWiki pogratulovat ale něco mi říká že ten rekord nenechá jen tak… Každopádně je jasné že tohle se bude překonávat jen těžko

PŘIDAT KOMENTÁŘ: