Range Rover Evoque se v edici X-Lander tváří, jako kdyby mohl vyrazit na Dakar

  • Dnes už letitý britský crossover prošel další úpravou 

  • Cílem společnosti Kahn bylo vytvořit design blízký dakarským speciálům 

  • Pro jízdu terénem ale dostal tenhle Evoque pouze terénní pneumatiky

Range Rover Evoque figuruje v nabídce britské automobilky už pěknou řádku let a s tím souvisí také bezpočet nejrůznějších tuningových úprav. Společnost Kahn aktuálně přidala další, když představila Evoque v edici X-Lander.

Firma údajně pracovala na projektu dva roky. Cílem bylo vytvořit design blízký dakarským speciálům. Zřejmě proto bylo tohle auto odhaleno právě teď, tedy v době, kdy jubilejní 40. ročník dakarské rallye oficiálně odstartoval technickými přejímkami. I když Evoque X-Lander vypadá opravdu drsně, slavnou soutěž by dokončil jen stěží.

Doporučujeme: LR Discovery Sport a RR Evoque nově nabídnou až 240 naftových a 290 benzinových koní

Společnost Kahn totiž techniku vůbec nezměnila, takže se o pohon stará zcela sériový vznětový dvoulitr řady Ingenium a v podrobnější specifikaci dokonce nenajdeme ani slovo o úpravách podvozku. Jedinou opravdovou změnou pro jízdu terénem tak jsou velké terénní pneumatiky Cooper, kvůli kterým musely být rozšířeny blatníky.

Další úpravy jsou už naprosto klasické. Měnily se nárazníky, vzadu najdeme dvojitou koncovku výfuku, nechybí dvoubarevná karoserie a luxusní interiér, kde bylo kůží očalouněno vše, co jen trochu šlo. Zájemci budou potřebovat v přepočtu minimálně 1,7 milionu korun.

Range Rover Evoque se v edici X-Lander tváří, jako kdyby mohl vyrazit na Dakar
Ohodnoťte tento článek!
4.1 (82.5%) 24 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: