První krůčky mezi ojetinami? Zde jsou absolutně základní rady!

  • Kontrolujte si testy ojetin a zkušenosti majitelů

  • Počítejte s cenami servisu a oprav

  • Dávejte si pozor na financování

Pár let staré BMW X3 za necelých 200 tisíc. Pětiletý Mercedes CLA za akční cenu 300 tisíc. A co teprve Porsche Cayenne za 350 tisíc. To vše jsou nabídky, které na první pohled vypadají atraktivně, ale v praxi se dokáží nehezky prodražit.

Nechat se okouzlit nabídkou luxusní ojetiny, která stojí o 80 % méně než před pěti lety, je velmi jednoduché. A také nebezpečné pro peněženku! Než se rozhodnete podniknout vaše aboslutně první krůčky uličkou v autobazaru, dává velký smysl vybavit se dostatkem informací o vysněném modelu. Každý vůz, každý motor a každý modelový rok je z pohledu spolehlivosti jiný a bohužel někdy dost zákeřný.

Správný postup zakoupení ojetého vozidla začíná pečlivým průzkumem a samostudiem. Nespoléhejte pouze na informace od pána v kravatě, který je v první řadě obchodníkem a zaměstnancem autobazaru s jasně danou motivační složkou.

Autobible vám dlouhodobě přináší testy ojetin, ve kterých nechybí informace o servisních nákladech, výběru na trhu, průměrné spolehlivosti, cenové dostupnosti či dynamických a jízdních vlastnostech vozidla. I ty se mohou s růstem najetých kilometrů zásadně měnit. Hodnocení vám pomůže zorientovat se a odhalí, na co se nejvíce zaměřit.

Pečlivě jsme pro vás vyzkoušeli desítky nejoblíbenějších ojetin na českém trhu. Nově pro vás natáčíme obsáhlé videorecenze. Kritiky se dočkalo jak luxusní BMW X5 E70, tak populární Škoda Octavia III. První zmíněný vůz je skvělým příkladem toho, jak důležité je počítat s budoucími náklady. Ceny servisu prémiových aut rozhodně neklesají a každé ojeté auto potřebuje nějaké investice. Přehlížení menších problémů na sebe dokáže nabalit další závady, které budou ve výsledku mnohonásobně dražší.

Další červená kontrolka by vám v hlavě měla začít blikat při výběru financování. Spoléhejte se pouze na solidní instituce, u kterých předem znáte veškeré podmínky včetně RPSN a výše splátek.

Příklad půjčky

Hello bank vám nabízí půjčku s úrokem od 4,7 %. Ke každé Hello půjčce na auto dostanete zdarma tři kódy na prověření historie vozu od společnosti Cebia.

Souhlasit s nevýhodným splátkovým kalendářem a neférovými podmínkami je jedním slovem hloupost. Vyhnout se stresu a nejasnostem při sjednávání úvěru u prodejce je jednodušší, než si myslíte.

Jakmile jste si ojetinu dokonale „proklepli“ včetně testovací jízdy a zařídili si financování, nezbývá než popřát hodně kilometrů bez závady. Dalších rad od spolupráce s nezávislým technikem až po kontrolu smlouvy z hlediska možností odstoupení by se našla ještě celá řada, nicméně vše výše zmíněné je absolutním základem pro ty z vás, kteří aktuálně začínají o koupi ojetého vozidla přemýšlet. Ve světle nových informací dost možná totiž zjistíte, že je pro vás vhodný zcela jiný vůz, než na který jste původně pomýšleli.

První krůčky mezi ojetinami? Zde jsou absolutně základní rady!
Ohodnoťte tento článek!
2.7 (54%) 10 hlas/ů

2 KOMENTÁŘE

PŘIDAT KOMENTÁŘ: