Protřepat, nemíchat! Aston Martin ukázal speciální sérii pro fanoušky bondovek

  • Aston Martin Vantage a DBS Superleggera vyjedou ve speciální edici 007

  • Ta oslavuje spojení britské značky a slavné série snímků s Jamesem Bondem

  • Vozy mají speciální lak a spoustu zajímavých detailů, které je spojují s jednotlivými filmy

Slavná série filmů s Jamesem Bondem čítá už 25 snímků. Ve většině z nich se přitom tajný agent s povolením zabíjet netají svou láskou k britským vozům značky Aston Martin. Nejinak tomu bude i v novém dílu Není čas zemřít, který by se měl dostat do kin v listopadu letošního roku. V něm se objeví hned čtyři modely – Aston Martin DB5, V8, DBS a Valhalla.

Aston Martin chce i kvůli tomu potěšit velmi bohaté fanoušky bondovek. Představil proto modely Vantage a DBS Superleggera ve speciální sérii 007 Edition. Vantage se inspiroval Astonem Martin V8 z filmu Dech života. Je lakovaný v šedé barvě Cumberland a dostal i unikátní masku chladiče s chromovým rámečkem. Difuzor má žluté tóny, které se prý inspirovaly raketami umístěnými ve filmovém voze. Na stínítku je zase vyšito „96.6 FM“, což je frekvence ruské policie, kterou Bond odposlouchává. Vznikne jen 100 kusů.

Aston Martin vyrobí 25 exemplářů modelu DB5 ve verzi, se kterou jezdil James Bond

Ještě exkluzivnější má ale být DBS Superleggera 007 Edition, jenž se bude vyrábět jen v 25 exemplářích. Všechny kusy budou vyvedeny v unikátním laku Ceramic Grey, jenž doplní černé karbonové díly včetně střechy, kryty zpětných zrcátek nebo difuzor. Nechybí loga 007 nebo speciální 21palcová kola.

V kabině najdete zajímavé detaily
Loga 007 se objeví na několika místech

O úpravu vozů se postaralo zakázkové oddělení Astonu s příhodným názvem Q. První kousky by se měly dostat k zákazníkům na začátku příštího roku. Aston Martin Vantage 007 Edition bude stát 161 tisíc liber, tedy asi 4,7 milionu korun. Aston Martin DBS Superleggera 007 Edition pak vyjde na 279 025 liber, což je téměř 8,1 milionu korun.

Protřepat, nemíchat! Aston Martin ukázal speciální sérii pro fanoušky bondovek
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: