Proti proudu: Příští Mazda6 bude mít pohon zadních kol a šestiválec

  • Nová generace modelu Mazda6 přejde na koncepci ve stylu BMW, dostane šestiválec pohánějící zadní kola

  • Vůbec poprvé by se měla představit také jako kupé

  • Nová Mazda6 by se do prodeje měla dostat koncem roku 2022

Dlouholetý sen fanoušků japonské značky Mazda se stane skutečností. Renomovaný americký automobilový magazín Car and Driver přinesl informaci, že příští generace modelu Mazda6 bude skutečně postavena na zcela nové platformě s pohonem zadní nápravy. A tím skvělé zprávy rozhodně nekončí. Kromě pohonu zadních kol dostane nová „šestka“ také řadový šestiválec, o němž jsme poprvé psali již před rokem.

Nový šestiválec by měl nést označení Skyactiv-X a bude vybaven 48voltovým mild-hybridním systémem. Americký magazín mluví o výkonu až okolo 257 kW (350 koní). Na vývoji nové jednotky spolupracuje Mazda s Toyotou.

Automobilka, která se nebála Wankelova motoru, slaví. Mazdě je 100 let

Spolupráce obou automobilek se dotýká rovnět platformy. Mělo by jít o upravenou verzi platformy N, na níž je postaven například Lexus RC. Mluví se o dvou karosářských provedeních nové generace Mazda6 – čtyřdveřového sedanu a dvoudveřového kupé. O variantě kombi zatím nepadla ani zmínka, nicméně pro evropský trh se dá očekávat, že ani tento typ karoserie Mazda neopomene.

Co se designu týká, je velmi pravděpodobné, že novinka převezme designový styl extravagantního konceptu Vision Coupé, který v době svého odhalení nadchl celý automobilový svět.

Nová Mazda6, která svou koncepcí bude přímo konkurovat prémiovým německým automobilkám, by se na trh měla dostat koncem roku 2022.

Proti proudu: Příští Mazda6 bude mít pohon zadních kol a šestiválec
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 9 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: