Problémy s nedostatkem čipů přetrvávají. Mercedes tento týden zastavuje výrobu, stejně jako Volvo

Zdroj: Mercedes-Benz
  • Automobilka Daimler kvůli nedostatku čipů zastavuje výrobu v Brémách, Rastattu a v maďarském Kecskemétu 

  • V Sindelfingenu bude probíhat výroba v omezené míře 

  • Také Volvo zastavuje tento týden výrobu

  • Ve Wolfsburgu bude Volkswagen držet až do 5. září výrobu pouze na jednu směnu 

Celosvětový nedostatek čipů komplikuje automobilkám výrobu už delší dobu a situace se stále nelepší. Dokazuje to fakt, že tento týden přerušila automobilka Daimler výrobu v některých svých závodech a výrobu na tento týden zastavuje také Volvo. Omezovat produkci musí i ostatní včetně například koncernu Volkswagen.

Jak píší Automotive News, Daimler v termínu od 30. srpna do 3. září zastavuje produkci v německých závodech Brémy a Rastatt. Výroba stojí rovněž v maďarském závodu Kecskemét. V Brémách se vyrábí třída C a crossover GLC, třída A vzniká v Rastattu a v Maďarsku je umístěna produkce třídy B.

Výroba ostrých Mustangů v zimě stojí. Kvůli pneumatikám by neodjely z továrny

Omezovat výrobu musí automobilka Daimler i v Sindelfingenu, kde vznikají třídy E a S, stejně jako luxusní elektrická novinka EQS. Právě tady by podle informací Automotive News měla být omezení daná nedostatkem čipů nejmenší, protože zde vyráběné modely znamenají pro značku Mercedes-Benz největší zisk. Každopádně v nedávné minulosti už ve všech čtyřech zmíněných závodech Daimler výrobu omezoval.

Také Volvo tento týden zastavuje výrobu, a to konkrétně ve švédském závodě Torslanda, informují Automotive News. Důvod je stále stejný, přičemž Volvo pracuje se scénářem, že se situace kolem nedostatku čipů nezlepší. To ovlivní prodejní výsledky ve druhé polovině letošního roku a tím pádem také finanční výsledky. Závod Torslanda obstarává produkci modelů XC90, XC60 a V90. Zdejší výroba by se měla opět rozeběhnout v nedělí 5. září.

Volkswagen prodloužil omezení výroby ve Wolfsburgu, kde kromě jiného vzniká Golf. Jednosměnný provoz zde bude pokračovat do 5. září. Omezení se týkají rovněž závodů ve Cvikově a v Drážďanech. Výrobu musel nedávno na pět dnů zastavit i Ford v Kolíně nad Rýnem. Omezování směn se samozřejmě týká také Škody.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: