Přerostlá California XXL je realitou. Volkswagen na konci srpna představí sériovou verzi

  • Volkswagen začne podle očekávání prodávat model California XXL

  • Jedná se o obytnou přestavbu Volkswagenu Crafter 

  • Na co se můžeme těšit, to naznačil loňský koncept

  • Premiéra proběhne koncem srpna 

V srpnu minulého roku Volkswagen představil koncept California XXL, což byl luxusní obytný vůz vycházející z modelu Crafter. Protože se obytná auta aktuálně těší velké popularitě, hned po představení studie se spekulovalo o tom, že pouze u konceptu nezůstane. A taky že ne. Sériové provedení se veřejnosti poprvé ukáže opět na akci Caravan Salon v Düsseldorfu.

Volkswagen zatím zveřejnil jen tři snímky (ostatní obrázky v galerii ukazují loňský koncept) a kratičkou tiskovou zprávu. V té říká, že obytný Crafter designově naváže na klasickou Californii odvozenou od modelu T6. K dispozici bude také dvoubarevné provedení. Uvnitř máme očekávat propracovaný a praktický interiér, stejně jako příjemné světlé barvy.

Na rozdíl od modelu California, který ve všech svých variantách víceméně představuje kombinaci normálního velkoprostorového a obytného vozu, bude California XXL velmi pravděpodobně čistokrevný obytňák vybavený kromě jiného také koupelnou a záchodem. Ze zveřejněných skic je ale dobře patrné, že oproti konceptu bude trochu decentnější. Například chybí protažený zadní převis, v němž měla původní studie umístěnou postel.

Oficiální odhalení sériového Volkswagenu California XXL je naplánované na 24. srpna, kdy letošní Caravan Salon začíná.

Přerostlá California XXL je realitou. Volkswagen na konci srpna představí sériovou verzi
Ohodnoťte tento článek!
3.9 (78.33%) 12 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: