Potřebujete motor? Zkuste ten z Hondy Civic Type-R, nebo rovnou osmiválec Hellcat

  • V USA jsou velice populární individuální přestavby a výměny motorů

  • Nyní lze koupit nově motor ze Civicu Type-R i osmiválec Hellcat

  • Levná legrace to není, za osmiválec Hellcat dáte skoro půl milionu

Americká tuningová show SEMA bývá spolehlivým zdrojem ztřeštěných kreací od šílených „rat rodů“ po masivní pochromovaná nazvedaná SUV na třicetipalcových nízkoprofilových kolech, ale sem tam se objeví i zajímavá věc. Protože se Američané rádi věnují individuálním přestavbám a stavbě aut na zakázku, jsou velmi populární balíčky celých motorů, tzv. „crate engines“ (dodávané na paletě). Naprostou klasickou jsou v tomto případě osmiválce Chevrolet, které se za cenu kolem 6000 dolarů prodávají jako teplé housky na krámě.

Doporučujeme: Galerie: Největší šílenosti z tuning show SEMA 2016

Nyní se samostatnými motory přišla Honda a Dodge s Chryslerem. Honda konečně na americkém trhu nabízí přeplňovaný čtyřválec K20C1 ze Civicu Type-R, který je laděný na výkon 306 koní a poskytuje ještě další prostor k úpravám. Motor dorazí kompletní včetně elektroinstalace a řídící jednotky. Cena? 6520 dolarů, tedy asi 144 000 korun.

motor Honda Civic Type-R
Honda začala i na americkém trhu prodávat motor ze Civicu Type-R. Hodí se do individuálních přestaveb či závodních aut
motor Hellcat V8 (4)
Dočkali se i fanoušci „poctivého amerického železa“. Na prodej bude i brutální osmiválec Hellcat o výkonu přes 700 koní

Kdo ale hledá do své stavby něco trochu většího, toho jistě potěší, že koncern FCA automobilek Fiat, Chrysler a Dodge začal prodávat kompresorem přeplňovaný osmiválec 6,2 litru, pro který se vžila přezdívka Hellcat. Ano, to je to monstrum, které má výkon 707 koní. Ale aby takový výkon motor opravdu měl, budete si muset objednat ještě samostatný kit s elektronikou a řídící jednotkou.

Doporučujeme: Ekologův koutek: Dodge Challenger Hellcat a burnout napříč všemi rychlostními stupni

A taková legrace rozhodně není levná. Cena 19 530 dolarů (430 000 Kč) za samostatný motor bez příslušenství je už tak naprosto mimo běžné ceny stavebnicových motorů. A k tomu si ještě připočtěte 2195 dolarů (48 000 Kč) za elektroniku. Chrysler uvádí, že motor Hellcat lze použít i pro klasická auta z 60. a 70. let a je uzpůsoben pro zástavbu s manuální převodovkou.

Potřebujete motor? Zkuste ten z Hondy Civic Type-R, nebo rovnou osmiválec Hellcat
Ohodnoťte tento článek!
3.3 (65%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: