Speciální BMW M5 bude zdržovat motorkáře během MotoGP

30.10.2017
přidejte názor
Zdroj: Redakce
  • BMW představilo oficiální safety car pro MotoGP

  • Doprovodná M5 se kromě „majáků“ na střeše nijak zásadně od sériové neliší

  • Vůz slouží hlavně jako pojízdná reklama na díly z programu M Performance

  • V MotoGP, na rozdíl od Formule 1, safety car v závodě prakticky nevidíme

BMW je oficiální partner seriálu MotoGP a má tu příležitost představovat oficiální safety car přímo na trati. Během finálového závodního víkendu letošního šampionátu MotoGP ve španělské Valencii se představí nové BMW M5 upravené na doprovodný vůz. Jak se dalo čekat, vůz vychází ze sériové M5, ale byl doplněn o prvky z programu M Performance.

Řadu těchto doplňků si můžete na svou M5 objednat u dealera také, ale přeci jen je tu pár specialit, které jsou vyhrazeny pro oficiální safety car. Logicky má vůz na střeše výstražná světla a upravené ovladání světel. Nechybí vysílačka a nezbytné vybavení safety caru. Nutné je také bezpečnostní upínání kapoty.

Doporučujeme: Zrychlení nového BMW M5 je brutální. Podívejte se, které supersporty na něj nestačí

Pokud jde o doplňky BMW M Performance, zajímavostí je jistě prototyp předního „lízátka“ pod nárazníkem, které zatím v prodeji není. BMW ho „testuje“ na této M5.

Z techniky pod kapotou se nic zásadního nemění. I safety car BMW M5 má přeplňovaný osmiválec 4,4 l o výkonu 600 koní a točivém momentu 750 Nm. Sílu přenáší poprvé v historii na všechna kola upravený systém xDrive, který lze rozpojit a z vozu se rázem stane zadokolka.

Vstoupit do diskuse
  • Našli jste v článku chybu?