Poslechněte si, jak zní modely Nissan budoucnosti. Porovnání s GT-R je k pláči

  • Nissan představil na autosalonu v Tokiu funkci nazvanou Canto 

  • Jedná se o umělý zvuk

  • Chystané elektromobily této značky ho budou produkovat v nízkých rychlostech 

Doba elektromobilů se údajně nezadržitelně blíží. Automobilky proto v poslední době představují jednu elektrickou novinku za druhou a hromadně slibují příchod velkého množství nových elektrických modelů. Občas tahle snaha ale zachází snad až příliš daleko. Třeba když Mitsubishi představilo elektrické Evo v podobě crossoveru s umělou inteligencí. Dalším podobným případem je Nissan a jeho novinka Canto.

Canto je označení zvuku určeného chystaným elektrickým Nissanům. Elektromobily totiž žádný hluk neprodukují, tedy kromě hluku od pneumatik. Představují tak bezpečnostní riziko, protože chodci si neslyšného auta nemusí všimnout. Právě pro tyto situace přichází Canto. Budoucí Nissany mají produkovat tento zvuk v rychlostech do 30 km/h. Poslechnout si ho můžete ve videu nahoře.

Cílem údajně bylo vyvinout zejména akustické upozornění, Nissan ale zároveň chtěl připravit zvuk „který by obohatil typické prostředí městských ulic“. Doporučujeme otevřít si výše umístěné video třeba ve třech oknech a pustit si všechna tři videa najednou. Získáte obrázek o tom, co na takové „obohacené“ ulici uslyšíte, když bude projíždět více vozů najednou. Je to vážně děsivé.

Pro srovnání si můžete na dalším přiloženém videu poslechnout, jak zní dnes už v podstatě starý a nemoderní Nissan GT-R. No řekněte, není to elektrické šílenství tak trochu k pláči?

Poslechněte si, jak zní modely Nissan budoucnosti. Porovnání s GT-R je k pláči
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 8 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: