Porsche Taycan se předvádí téměř bez maskování. Podívejte se, jak nový elektrický expres vypadá

  • Prototyp Porsche Taycan byl v Šanghaji nejprve zachycen na ulici, automobilka posléze zveřejnila také vlastní fotky stejného exempláře 

  • Tisková zpráva mluví o modelu Taycan jako o maskovaném prototypu, vůz se už ale ukazuje v podstatě bez maskování 

  • Po testování na okruhu v Šanghaji se Tycan ukáže v Goodwoodu a v rámci seriálu Formula E také v New Yorku 

  • Na trh vstoupí Taycan koncem letošního roku 

Svět netrpělivě čeká na nové Porsche Taycan, neboť nejde o nic menšího než o první čistě elektrický model této značky. Německá automobilka o něm navíc mluví už poměrně dlouho. S tím, jak se blíží kompletní odhalení, se také objevují nové a nové materiály. Aktuálně si můžeme prohlédnout tento expresní elektromobil prakticky ve finální podobě.

Porsche totiž vyhlásilo třítýdenní akci, během které se Taycan postupně představí v Číně, v Evropě a v Americe. Vše začalo v Šanghaji, respektive na tamním okruhu v Porsche Experience Centre, kdy za volant usedl čínský jezdec seriálu Porsche Carrera Cup Asia Li Chao. Automobilka k této příležitosti zveřejnila několik málo fotek. O nich sice říká, že pořád ukazují maskovaný prototyp, na první pohled je ale zřejmé, že vyfocený Taycan už má jen minimum kamufláže.

Porsche Taycan nabídne výkon přes 600 koní a na 400 km se nabije za 15 minut

Tím spíš, když byl velmi pravděpodobně ten stejný vůz zachycen i v Šanghaji přímo v provozu (fotky zveřejnil magazín Motor1). Na těchto neoficiálních fotkách jsou trochu lépe patrné maskovací detaily, jako třeba falešné výdechy za předními koly a především falešné koncovky výfuku. Drak nalepený na střeše je součástí zmíněné třítýdenní akce. Jde o odkaz na čínskou kulturu. Na nadcházejících dvou prezentacích bude mít Taycan na střeše něco jiného.

Po představení v Šanghaji se Taycan ukáže už tento týden na festivalu rychlosti v Goodwoodu a o týden později se bude prezentovat v rámci závodů seriálu Formula E v New Yorku. Oficiální odhalení má proběhnout v září a na trh se vůz dostane ještě před koncem letošního roku.

Porsche také opět připomnělo základní technické údaje, které ale zatím ještě nejsou úplně přesné. Výkon vozu bude více než 441 kW (600 k), akcelerace z nuly na 100 km/h proběhne za méně než 3,5 s a nejvyšší rychlost bude více než 250 km/h. Dojezd by měl překročit hranici 500 km.

Porsche Taycan se předvádí téměř bez maskování. Podívejte se, jak nový elektrický expres vypadá
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 5 hlas/ů

1 komentář

  1. Myslim ze v realu to bude max 200 km, pokud se clovek bude chtit svezt, pokud ne verim dojezdu max 400 km ale to nepotrebuju Porsche ale staci Fabie 1.0 TSI, at urednici prejdou do ofenzivy na zaoceanske lode a resi radeji vahu aut nez benzinove a dieslove auta.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: