Porsche má na Taycan už 30 tisíc objednávek. To téměř odpovídá roční produkci 911

  • Již 30 tisíc zákazníků složilo zálohu 2500 eur na Porsche Taycan

  • Třetina z nich si auto už skutečně koupila

  • Plán Porsche na příští rok je vyrobit 20 tisíc kusů modelu Taycan

Elektromobil Porsche Taycan je navzdory vysokým cenám v kurzu. Porsche již nyní registruje na 30 tisíc objednávek a rovná třetina z nich je závazných. Německému ekonomickému deníku Handelsblatt to sdělil generální ředitel Porsche Oliver Blume.

Pro srovnání, legendární Porsche 911 si v loňském roce pořídilo 35 573 zákazníků. Modelová řada 911 přitom obsahuje množství variant a patří mezi největší automobilové legendy.

S rozjezdem výroby plánuje automobilka Porsche v roce 2020 dodat 20 tisíc kusů elektromobilu Taycan, přičemž do USA už první kusy dorazily a do Evropy se dostanou na počátku nadcházejícího roku.

Produkční Tesla Model 3 je rychlejší než Porsche Taycan Turbo S. Zvládne až 900 km/h

Porsche je momentálně pod velkým tlakem, protože automobilka Tesla minulý měsíc oznámila, že nedaleko Berlína postaví svůj první evropský závod. Výstavba by měla začít příští rok a továrna má vyrábět až pět set tisíc aut ročně. Nepříjemnou ránu Taycanu navíc čerstvě zasadila americká agentura EPA. Podle její metodiky (mnohem přísnější než evropské WLTP) má elektrické Porsche dojezd pouhých 201 mil. To je 323 km a mnohem méně, než EPA stanovila pro prakticky veškerou představitelnou konkurenci. Údaj platí pro variantu Turbo.

Porsche má na Taycan už 30 tisíc objednávek. To téměř odpovídá roční produkci 911
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (88%) 5 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: