Porsche Cayenne S Diesel je opravdová lokomotiva. Odtáhne i Airbus A380

  • Porsche Cayenne vytvořilo rekord, když odtáhlo Airbus A380

  • Aktuálně největší letadlo pro přepravu cestujících na světě váží 285 tun

  • Airbus odtáhlo provedení S Diesel, následně Porsche tento test zopakovalo s verzí Cayenne Turbo S

  • Dosavadní rekord byl překonán o 115 tun

Porsche Cayenne osazené vznětovým osmiválcem může být právem označováno za velmi schopnou lokomotivu. Nejen, že tento motor umí rozjet německé SUV z nuly na 100 km/h pouze za 5,4 s a zrychlení 0-160 km/h mu trvá necelých třináct sekund, on také zvládne odtáhnou i hodně těžký náklad. Aktuálně je to totiž držitel rekordu v kategorii tahání letadla sériovým osobním automobilem.

Doporučujeme: TechArt na oslavu svých třicetin zohyzdil Porsche Cayenne Turbo S

Dosavadní rekordní zápis držel Nissan Patrol, který v roce 2013 odtáhl letadlo těžké 170 tun. Porsche Cayenne S Diesel tento rekord překonalo o plných 115 tun, když byl na jeho tažné zařízení zapřažen Airbus A380 těžký 285 tun. Na pařížském letišti Charlese de Gaulla ujel vznětový Cayenne s aktuálně největším letadlem pro přepravu cestujících na světě 42 metrů.

Automobilka stejný pokus podnikla také se zážehovou variantou Turbo S. Za pozornost stojí skutečnost, že benzinový Cayenne přijel na pařížské letiště po ose z Londýna a po úspěšném rekordním pokusu jel zase po svých zpět.

Doporučujeme: Pět luxusních bazarových SUV, která lákají cenou, ale jsou černou dírou na peníze

Jen pro připomenutí, Cayenne Diesel S má pod kapotou vznětový osmiválec nabízející parametry 283 kW (385 k) a 850 Nm. Cena startuje na českém trhu částkou 2,5 milionu korun. Turbo S představuje pro Cayenne vrchol nabídky. Také zde se stará o pohon přeplňovaný osmiválec, v tomto případě má ale řidič k dispozici 419 kW (570 k) a 800 Nm. Na Turbo S budete potřebovat nejméně pět milionů korun.

Porsche Cayenne S Diesel je opravdová lokomotiva. Odtáhne i Airbus A380
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 5 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: