Porsche 911 Turbo „Project Gold“ je prodané. Za 70 milionů korun

  • Nově postavené Porsche 911 Turbo (993) bylo prodáno

  • Zájemce o takzvaný „Project Gold“ zaplatil v přepočtu zhruba 70 milionů korun 

  • Vůz do běžného provozu nesmí 

O uplynulém víkendu proběhla dražba velice zajímavých modelů značky Porsche, což byla další z řady událostí připomínajících sedmdesáté výročí této automobilky. Do aukce zamířila kromě jiného specialita v podobě nově postaveného Porsche 911 Turbo (993). Takzvaný „Project Gold“ si našel majitele během deseti minut. Peníze z dražby půjdou na dobročinné účely.

Zájemci o „Project Gold“ zvedli cenu celkem třicet sedmkrát. Konečná suma se nakonec vyšplhala na 2 743 500 eur. V přepočtu tedy nový majitel tohoto unikátu zaplatil za vůz zhruba sedmdesát milionů korun. Stejně jako u nově postavených Jaguarů E-Type Lightweight nebo XKSS i v případě nového starého Porsche 911 Turbo platí, že auto neplní současné předpisy. Do běžného provozu tudíž nesmí. Peníze, které Porsche získalo z prodeje své výroční speciality, půjdou na konto neziskové organizace Ferry Porsche Foundation.

V Porsche vyrobili úplně nové 20 let staré Turbo S. Propaguje divizi Porsche Classic

Pokud vám „Project Gold“ utekl nebo jste na něj neměli dostatek peněz, můžete si dopřát alespoň dva prvky, které divize Classic automobilky Porsche vzala z tohoto projektu a nově je uvedla do běžného prodeje. Stávající majitelé modelu 911 z let 1980 až 1998 si mohou pořídit hliníkové víčko nádrže a černé koncovky výfuku.

Připomeňme, že Porsche 911 Turbo 993 „Project Gold“ vzniklo coby součást oslav sedmdesátého výročí automobilky. Základem vozu je původní karoserie, která byla osazena originálními náhradními díly. VIN kód je vyražen ručně a navazuje na poslední vyrobený kus dané série.

Porsche 911 Turbo „Project Gold“ je prodané. Za 70 milionů korun
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: