Plug-in hybridní Škoda Superb bude lepší než Passat GTE. Na elektřinu ujede více

  • Hybridní Škoda Superb dorazí příští rok 

  • Technický základ bude velmi podobný tomu, co známe z Passatu GTE

  • Superb ale ujede v elektrickém režimu více a bude úspornější 

O hybridní Škodě Superb se mluví už poměrně dlouho. Nejnovější informace opět potvrdily příchod této verze pro příští rok a zároveň poodhalily některé technické detaily. Ty naznačují, že by mladoboleslavský plug-in hybrid mohl být lepší než Volkswagen Passat GTE.

S informacemi přišel britský Autoexpress. Podle očekávání bude technický základ shodný s tím, co známe právě z plug-in hybridního Passatu. Pod kapotou tedy najdeme zážehový přeplňovaný čtyřválec 1.4 TSI naladěný na 115 kW (156 k), kterému bude pomáhat elektromotor o výkonu 85 kW. Některé spekulace slibovaly místo čtrnáctistovky nový agregát 1.5 TSI, zatím to ale vypadá, že ten se do hybridní Škody nedostane. Celkový výkon systému je 160 kW (218 k). Potud by mělo být vše shodné s Volkswagenem, nicméně Superb dostane jednu zajímavou výhodu.

Doporučujeme: Škoda v Ženevě — Superb s nižším výkonem kvůli emisím a Octavia RS s paketem Challenge Plus

Podle Autoexpressu bude Superb využívat akumulátory s kapacitou 13 kWh, zatímco současný Passat GTE nabízí 9,9 kWh. Je samozřejmě možné, že Volkswagen do příštího roku svůj model modernizuje, pokud se tak ale nestane, pak bude platit, že hybridní Škoda zvládne v elektrickém režimu více. Mělo by to být až 70 kilometrů, v případě Passatu GTE se bavíme o dojezdu maximálně 50 km. Spolu s lepším akumulátorem pak souvisí také nižší produkce emisí CO2. Rozdíl by měl být zhruba 9 gramů na kilometr ve prospěch Superbu.

Nad dalším hybridním modelem prý ještě visí otazník. Použít stejnou techniku v Kodiaqu, Octavii nebo Karoqu není problém, Škoda ovšem bude čekat na to, jak na hybridní Superb zareagují zákazníci. Už dříve se ale mluvilo o hybridním Kodiaqu a nakonec i ženevský koncept Vision X, což je hybrid ještě navíc využívající CNG, naznačuje, že pouze u Superbu nezůstane.

Doporučujeme: Škoda Vision X může být chvíli elektromobil, zadokolka a jezdí na CNG

Zajímavá zmínka z článku anglických kolegů se pak týká chystaného mladoboleslavského elektromobilu. Škoda údajně počítá s tím, že si akumulátory pro svůj první sériový elektrický vůz bude vyrábět v České republice. Elektromobil této značky, podle všeho půjde o crossover, by měl dorazit v roce 2020.

Plug-in hybridní Škoda Superb bude lepší než Passat GTE. Na elektřinu ujede více
Ohodnoťte tento článek!
3.1 (61.2%) 50 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: