Po padesáti letech se našlo Lamborghini Miura, které hrálo v Loupeži po italsku. Na prodej ale není

  • Po padesáti letech se podařilo najít exemplář Lamborghini Miura, který hrál ve filmu Loupež po italsku z roku 1969

  • Původně se mělo za to, že vůz natáčení nepřežil, ale filmaři použili jeden nový automobil a jeden již nabouraný vůz 

  • Aktuální vlastník nechal své Lamborghini Miura prozkoumat odborníky z divize Polo Storico a ti potvrdili filmový původ vozu 

  • Na prodej filmová Miura není. Alespoň prozatím 

Historie zná mnoho slavných aut, která se představila na filmovém plátně. Jako příklad můžeme uvést třeba Mustang z filmu Bullittův případ, ze kterého nakonec vzešla nová speciální edice Bullitt. Zajímavý vůz byl k vidění také ve filmu Loupež po italsku z roku 1969, kde se v úvodní scéně prohání Lamborghini Miura. Tento konkrétní exemplář po natáčení zmizel v propadlišti dějin, ale nedávno se našel. Jeho původ potvrdila divize Polo Storico, zaměřená na historické vozy značky Lamborghini.

Úvodní scénu si můžete prohlédnout na videu výše a patrně pochopíte, proč si mnozí mysleli, že Lamborghini Miura z tohoto filmu natáčení nepřežila. Filmaři ale fakticky použili dva exempláře. Když totiž představili automobilce svůj záměr, Lamborghini mělo k dispozici jeden už nabouraný kus. Ten se použil pro závěrečné shození ze srázu. Jízdní záběry se natáčely s jinou Miurou, která měla stejnou barvu karoserie a tou dobou také svého budoucího majitele.

Retro: Lamborghini LM002 měl být původně stíhací off-road pro armádu

Právě proto, aby se vůz vrátil pokud možno v neporušeném stavu, byla původně světlá sedadla pro účely natáčení vyměněna za černá. Potíže ovšem způsobily hlavové opěrky. Jsou přimontované ke sklu oddělujícímu motorový prostor od kabiny, a to nebylo možné rychle vyměnit. Proto je na některých záběrech vidět, že filmový vůz má opěrky hlavy bílé.

I když se všeobecně myslelo, že Miura byla v rámci natáčení sešrotována, funkční exemplář zamířil později k majiteli do Říma. Když vyšlo najevo, že byla pro natáčení použita dvě auta, začalo podle informací Lamborghini hromadné hledání daného kusu. Ten se našel až teď, padesát let po uvedení filmu.

Vůz koupil minulý rok sběratel z Lichtenštejnska. Následně ho předal odborníkům z historické divize Polo Storico italské automobilky a ti potvrdili, že jde o auto s číslem podvozku 3586, které se ukázalo ve zmíněném filmu. O tom, že by mělo být tohle konkrétní Lamborghini znovu prodáno, se ale tisková zpráva nezmiňuje, přestože jeho hodnota jistě po potvrzení filmového původu vzroste.

Po padesáti letech se našlo Lamborghini Miura, které hrálo v Loupeži po italsku. Na prodej ale není
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 5 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: