Po osmi letech přichází nová generace Range Roveru Evoque. Představí se za týden

  • První generace modelu Evoque se představila před osmi lety 

  • Koncept LRX, ze kterého byl prakticky bez výraznějších změn převzat design, je starý už dokonce jedenáct let 

  • Dosluhující Evoque se konečně dočká nástupce 

  • Podle prvních fotek se zdá, že nás po stránce designu čeká spíše evoluce 

  • Světová premiéra proběhne příští týden 

Range Rover Evoque byl základním kamenem v obrození značky Land Rover. Malý prémiový crossover si zákazníci velice rychle oblíbili a i dnes se stále těší jejich docela slušné přízni. Přinejmenším vzhledem k tomu, že to je fakticky dost zastaralý model. První generace se představila před osmi lety. Koncept LRX, ze kterého Evoque téměř na sto procent po stránce designu vychází, oslavil minulý rok jubilejní desáté narozeniny. Zkrátka nastal nejvyšší čas pro generaci novou. Land Rover aktuálně oznámil, že druhé vydání Evoque se ukáže světu už příští týden.

Na světovou premiéru automobilka upozorňuje za pomoci drátěných modelů vyrobených v životní velikosti. Celkem čtyři tyto modely jsou různě rozmístěné po Londýně, kde mají přitáhnout pozornost veřejnosti. Nejde o nic nového. Britská automobilka stejnou formu prezentace použila už při příchodu první generace Evoque a později také v takto redukované formě poodhalila Evoque Convertible.

Test Range Rover Evoque Convertible: Kodiaq naopak

Žádné bližší detaily zatím k dispozici nejsou. Z drátěných modelů je ovšem dobře patrné, že design vozu čeká spíše evoluce. Základní silueta zůstává stejná a shodné jsou rovněž některé typické prvky, jako třeba poměrně úzká boční skla a úzké světlomety.

Světová premiéra proběhne příští týden. Přesně řečeno je naplánována na čtvrtek 22. listopadu. Jak je v dnešní době zvykem, všem budeme moci sledovat v přímém přenosu, který najdeme na profilech Land Roveru na Facebooku a YouTube. Přenos začíná ve 20:45 našeho času.

Evoque představuje pro Land Rover velký úspěch. Od roku 2010 se po celém světě prodalo přes 750 tisíc exemplářů a vůz se dočkal 225 mezinárodních ocenění. Evoque byl dokonce vyhlášen také Autem roku 2012 v České republice, když porazil třeba Ford Focus nebo Škodu Citigo. Letos bylo zatím na českém trhu prodáno 110 exemplářů.

Po osmi letech přichází nová generace Range Roveru Evoque. Představí se za týden
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: