Očekávané se stalo skutečností. Také CLA Shooting Brake přichází v provedení AMG 35 4Matic

  • Mercedes podle očekávání rozšířil nabídku svých nejdostupnějších modelů řady AMG o kombi CLA Shooting Brake 

  • Technika se nemění, takže i tentokrát najdeme pod kapotou přeplňovaný dvoulitr doplněný o automat a pohon všech kol 

  • Maximální výkon je 306 koní, akcelerace z nuly na 100 km/h proběhne za 4,9 s a nejvyšší rychlost je 250 km/h

Už když Mercedes minulý rok představil hatchback třídy A v provedení AMG 35 coby naprostý základ řady AMG, bylo jasné, že se časem dočkáme také dalších karosářských variant. A tak se také stalo. Postupně dorazilo AMG A 35 s karoserií sedan i jako čtyřdveřové kupé CLA. Ale to pořád není vše. Teď totiž přichází stylové kombi Mercedes-AMG CLA 35 4Matic Shooting Brake.

Protože jde o modely založené na stejné technice, nepřekvapí, že ta zůstává pořád stejná. Takže i v případě CLA Shooting Brake najdeme pod kapotou přeplňovaný dvoulitr naladěný na 225 kW (306 k) a 400 Nm. Ten spolupracuje s dvouspojkovou automatickou převodovkou a systémem pohonu všech kol 4Matic. Podle oficiálních údajů má vůz zrychlit z nuly na 100 km/h za 4,9 s a maximálně se rozjede na 250 km/h. Čísla to jsou shodná s tím, co už dříve Mercedes prezentoval u klasického CLA.

Mercedes-AMG A 35 4Matic je velmi solidní základ rodiny AMG (první jízdní dojmy)

Také CLA Shooting Brake se v rámci přeměny na cenově dostupné AMG dočkalo dalších úprav týkajících se vyztužení karoserie, kdy byl pod motor instalován hliníkových plech, který zvyšuje tuhost přední části vozu. Výkonnější brzdy pak pracují s kotouči o velikosti 350 mm vpředu a 330 mm vzadu. Nechybí ani zvučnější výfuk nebo adaptivní tlumiče. Ty se ale budou dodávat za příplatek. Na přání budete moci získat také několik paketů včetně toho, který vám na karoserii přidá výraznější aerodynamické prvky.

Kdy přesně dorazí tato novinka na trh, to Mercedes ve své aktuální tiskové zprávě neuvádí. Podle informací německého Auto Bildu by se tak ale mělo stát letos na podzim.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: