Obrněný Mercedes S600 Pullman, jímž jezdil Vladimir Putin, je na prodej. Za 31 milionů

  • Prodejce údajně doloží, že je to skutečně Putinův vůz

  • Pancéřovaný Merdcedes váží bezmála pět tun

  • Cena přes 31 milionů korun je trochu přehnaná

Vozy po různých celebritách mívají mnohdy výrazně vyšší hodnotu než naprosto stejná auta po lidech, které nikdo nezná. Ruský prezident Vladimír Vladimirovič Putin je celebrita trochu jiného rázu, nicméně i on se potřebuje vozit autem. A k těmto účelům používal právě tento obrněný prodloužený Mercedes S600 Pullman. To je oblíbená značka mezi historicky významnými osobnostmi. Pullmanem jezdil třeba také diktátor Josip Broz Tito nebo Pol Pot.

Putinova limuzína je založena na třídě S generace W140, které se přezdívá „Mamut“. Mnozí ji považují za nejlepší Mercedes všech dob. Šestilitrový dvanáctiválec o výkonu 290 kW (394 k) posílá svou sílu na zadní kola přes čtyřstupňový automat. Hmotnost vozu je skoro pět tun, za což nemůže ani tak prodloužení a přidaná výbava, jako spíše pancéřování balistické kategorie B6/B7.

Doporučujeme: Obrněné limuzíny sovětských pohlavárů slouží v Rusku dodnes

Auto bylo vyrobeno v roce 1995, takže sloužilo v úřadě ruských prezidentů ještě za Jelcina. To se nám ten rodokmen hezky rozrůstá… Design a výbava vozu jsou spíše decentní než nesmírně opulentní. Cenovka 1 300 000 dolarů, tedy přes 31 milionů korun, se nám zdá opravdu hodně vysoká.

Možná vás napadne, že je tento inzerát podvrh. Prodejce v Moskvě ale prý doloží původ vozu. Údajně ho vykoupil v dražbě, když se úřad ruského prezidenta zbavoval starých aut a nahrazoval je novými modely. Auto má najeto jen 25 000 km, takže je to vskutku zánovní ojetina.

Obrněný Mercedes S600 Pullman, jímž jezdil Vladimir Putin, je na prodej. Za 31 milionů
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 1 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: