Obří SUV BMW X7 vyrazí proti Audi Q7 a Mercedesu GLS

  • BMW X7 dorazí za dva roky

  • S SUV Rolls-Royce toho moc společného mít nebude

  • Ročně chce BMW vyrobit 45 000 kusů modelu X7

Na velkém SUV s označením X7 pracuje německá automobilka BMW už dlouho. Nyní se podařilo přistihnout prototypy, které už používají zamaskovanou sériovou karoserii, takže vývoj skutečně značně pokročil. Spolu s postupným odhalováním luxusního SUV značky Rolls-Royce by se mohlo zdát, že jsou obě auta stejná. Přesto technicky příbuzná nejsou.

Zatímco Rolls-Royce používá vlastní celohliníkovou platformu, BMW X7 si vezme základ od BMW řady 7. Rolls-Royce by měl být navíc delší s delším rozvorem. Odlišné budou i pohonné jednotky a zacílení. V případě SUV Rolls-Royce se očekává příchod dvanáctiválce, u BMW se pod kapotou objeví něco menšího, především pak šestiválce a osmiválce. BMW pravděpodobně dostane i hybridní pohon a diesel. Přesto obě velká SUV použijí některé společné komponenty, například systém pohonu všech kol.

Doporučujeme: Audi Q7 3.0 TDI vs. Mercedes-Benz GLS 350d — Duel mastodontů

Zatímco Rolls-Royce bude primárně čtyřmístné luxusní SUV s cenou okolo 10 milionů korun, u BMW bude základní model až sedmimístný se základní cenovkou hluboko pod 100 000 dolarů (2,4 milionu korun). Třetí řada sedadel však bude zřejmě za příplatek. I toto BMW dostane luxusní čtyřmístné provedení jako SUV Rolls-Royce, ale to nebude představovat majoritní část prodejů.

Hlavním odbytištěm BMW X7 mají být Spojené státy a Čína. Výroba bude probíhat v továrně ve Spartanburgu v USA a každý rok chce BMW poslat do světa 45 000 kusů. Výroba velkého SUV BMW X7 má začít na jaře roku 2019, luxusní SUV Rolls-Royce dorazí zřejmě o rok dříve. Rolls-Royce se bude samozřejmě montovat ručně ve Velké Británii.

Obří SUV BMW X7 vyrazí proti Audi Q7 a Mercedesu GLS
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: