Nový Tatrabus vozí turisty v jihoamerické Atacamě. Má i nádrže na kyslík

  • Nový Tatrabus vznikl na podvozku modelu Phoenix 8×8

  • Vůz má tři řiditelné nápravy, motor o výkonu 460 koní, čtyři kamery a zásobu kyslíku 

  • Celkem odveze 34 cestujících 

  • Autobus na základem modelu Tatra není novinka. Turisty vozí také český Tatrabus a ve Francii jezdí takzvaný Safaribus

Automobilka Tatra představila další svůj zajímavý projekt. V jihoamerické Atacamě začal ve druhé polovině roku vozit turisty takzvaný Tatrabus, přezdívaný Trekker. Speciál postavený na čtyřnápravovém podvozku modelu Phoenix využívá italskou nástavbu pro cestující. Ty bude tato Tatra vyvážet až do nadmořské výšky téměř šesti kilometrů.

Pohon všech osmi kol obstarává motor o výkonu 338 kW (460 koní). První, druhá a čtvrtá náprava jsou navíc řiditelné, aby byla na úzkých cestách a v dunových polích zajištěna patřičná manévrovatelnost. Ve výbavě dále najdeme systém dohušťování pneumatik, čtyři kamery (kdy jedna z nich je infračervená) nebo tři monitory.


Zobrazit příspěvek na Instagramu

#atacama #chile #travel #truck #oneofakind

Příspěvek sdílený Atacama HAT (@atacamahat),

Celkem se do vozu vejde 34 cestujících. Nový Tatrabus vozí zájemce do pouště Atacama, kde šplhá až do výšky 5700 metrů nad mořem. Proto je vybaven také dvěma nádržemi na kyslík. Vůz provozuje společnost XPATAGONIA SpA a jeden takový dobrodružný výlet trvá šest hodin.

Koncept autobusu na podvozku Tatra ale není ničím novým. Jedna česká cestovní kancelář už delší dobu provozuje expedice se svým dvounápravovým Tatrabusem, který se bohužel proslavil také tím, že na Islandu sjel i s cestujícími do místního jezera. Ve Francii pro změnu provozují takzvaný Safaribus, postavený na modelu Tatra 815 6×6, což je podobný koncept. Ovšem s prodlouženým zadním převisem, kde je umístěna kuchyň.

Nový Tatrabus vozí turisty v jihoamerické Atacamě. Má i nádrže na kyslík
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (96.67%) 6 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: