Nový Opel Insignia Sports Tourer má o 100 litrů větší zavazadelník a je o 200 kg lehčí

  • Opel ukázal Insignii nové generace také s karoserií kombi 

  • Novinka má oproti předchůdci o sto litrů větší zavazadelník

  • K dispozici bude pohon všech kol a osmistupňový automat 

  • Sada asistentů je shodná se základní verzí Grand Sport 

Opel představil novou generaci modelu Insignia také v provedení Sports Tourer. Kromě dost zajímavého designu se zájemci mohou těšit na prostornější interiér, větší zavazadelník, mnoho různých asistenčních systémů a chybět nebude například ani pohon všech kol. Na detailní informace si ale budeme muset ještě chvíli počkat.

Doporučujeme: Opel Insignia Grand Sport zhubl 175 kg a má pohon všech kol z Focusu RS

Automobilka totiž zveřejnila pouze základní fakta a sadu oficiálních snímků. Na nich si můžete prohlédnout nový design, který vypadá velmi slibně, přičemž jedním z důvodů jsou nové základní proporce karoserie. Insignia Sports Tourer druhé generace je dlouhá 4986 mm, má o 30 mm kratší přední převis, o 11 mm větší rozchod kol a o 92 mm prodloužený rozvor náprav. Na výšku měří tohle kombi pouze 1483 mm. V závislosti na konkrétní motorizaci je novinka také až o 200 kg lehčí.

Plenty of space: The new Opel Insignia Sports Tourer
Nový Opel Insignia Sports Tourer čerpal ve velkém inspiraci z konceptu Monza. Vůz má větší rozchod kol, delší rozvor náprav, ale také kratší přední převis

Z rozměrnější karoserie budou těžit cestující. Opel slibuje zhruba o 3 centimetry větší prostor pro hlavu, stejně tak nabídne nová Insignia Sports Tourer více místa pro ramena. Objemnější má být i prostor pro zavazadla, jenže Opel zatím základní hodnotu tají. Zveřejněn byl pouze celkový objem 1640 litrů dostupný po sklopení zadních opěradel. Právě k němu se také vztahuje slibovaný mezigenerační nárůst o 100 litrů.

Doporučujeme: Opel připomíná fakt, že nová Insignia dostane systém pohonu všech kol z Fordu Focus RS

Zadní opěradla jsou rozdělena v poměru 40/20/40, páté dveře bude možné otevírat a zavírat mávnutím nohy pod zadním nárazníkem a Opel nabídne také takzvaný paket FlexOrganizer, v rámci kterého dostanete různé sítě a další příslušenství k upevnění věcí v zavazadelníku. Jinak bude další výbava samozřejmě shodná s dříve představenou variantou Grand Sport. Takže také u kombi dostanete diodová světla, mnoho nejrůznějších asistentů a nemalé možnosti po stránce konektivity.

Kompletní technické detaily Opel zatím neprozradil. Aktuální tisková zpráva pouze obecně slibuje přeplňované zážehové a vznětové motory. V nabídce najdeme také osmistupňovou automatickou převodovku a pohon všech kol bez klasického zadního diferenciálu převzatý z Fordu Focus RS.

Více podrobností se dozvíme později, dlouho ale na další fakta čekat nebudeme. Nová Insignia se představí na autosalonu v Ženevě a ten bude zahájen už za měsíc. A navíc Opel začne už během února také přijímat první objednávky.

Nový Opel Insignia Sports Tourer má o 100 litrů větší zavazadelník a je o 200 kg lehčí
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: