Nový Opel Astra dostal atraktivní design a techniku Peugeotu 308. Prodávat se začne na podzim

  • Opel odhalil šestou generaci modelu Astra 

  • Novinka sdílí techniku s Peugeotem 308

  • Vůbec poprvé se u Opelu Astra objevuje plug-in hybridní pohon, v nabídce ale stále zůstávají i spalovací jednotky 

  • Objednávky začne automobilka přijímat na podzim

Nedlouho poté, co Peugeot odhalil novou generaci modelu 308, přichází Opel s nejnovějším provedením modelu Astra. Protože obě automobilky už delší dobu patří do jednoho koncernu, nepřekvapí, že technika je pro oba tyto nováčky identická. Pro Astru to mimo jiné znamená přítomnost plug-in hybridního pohonu, kterému se až do této chvíle vyhýbala.

Opel pro začátek představil pětidveřové provedení. O kombíku se aktuální tisková zpráva vůbec nezmiňuje. Vůz stojí na platformě EMP2 a ve srovnání s předchůdcem nabízí o 13 mm delší rozvor, ale díky zkrácenému přednímu převisu narostla délka pouze o 4 mm. Celkově je nová Astra dlouhá 4374 mm, široká 1860 mm a rozvor dosahuje hodnoty 2675 mm.

Dobíjecí hybrid Opel Grandland X Hybrid4 má 300 koní a pohon všech kol. Už jsme ho řídili

Nové proporce propůjčují automobilu velmi sportovní vzhled, což podtrhuje také aktuální designový styl značky, který už dostala Mokka, Crossland a nedávno také Grandland. Výsledkem je atraktivní sportovně střižený hatchback. Na další podrobnosti týkající se třeba nabídky kol a barev si musíme ještě počkat. Opel zatím pouze slibuje možnost objednat kontrastní střechu.

Interiéru dominují dva desetipalcové displeje, pár fyzických tlačítek (například pro ovládání klimatizace) ale naštěstí zůstalo zachováno. Ve srovnání s předchůdcem jsou sedadla umístěna o 12 mm níže. Jak je tomu u Opelu zvykem, sedačky budou mít certifikát AGR. V nabídce najdeme kromě jiného také masážní funkci, čalounění kůží Nappa nebo Alcantaru. Základní objem zavazadelníku je 422 litrů.

Nová generace znamená pro Astru vůbec poprvé přítomnost elektrifikovaných pohonů. Stejně jako u Peugeotu 308 budou v nabídce dva. Ten slabší je naladěn na 180 koní, silnější provedení disponuje systémovým výkonem 225 koní. V obou případech jde o plug-in hybridy.

Test Opel Corsa 1,5 CTDi: Německo s galskou příchutí

Zájemci o klasické spalovací jednotky dostanou k dispozici zážehové tříválce 1,2 l o výkonu 110 a 130 koní, diesel zastupuje čtyřválec 1,5 l. Ten je dostupný v jediném provedení nabízejícím 130 koní. Standardem je šestistupňový manuál, silnější benzin a dieselový motor bude možné koupit také s osmistupňovým automatem. Pro hybridní Astru je samozřejmě jedinou možností automat.

Opel Astra přijede na trh s armádou asistenčních systémů zahrnujících kromě asistovaného řízení třeba také adaptivní světlomety Intelli-Lux LED Pixel Light, které už využívá například Insignia. Tento systém pracuje v každém světle s 84 samostatně ovládanými diodovými prvky.

V pořadí už šesté vydání Opelu spadajícího do nižší střední třídy si budou moci zájemci objednat na podzim, první auta by měla k zákazníkům dorazit začátkem příštího roku.

Nový Opel Astra dostal atraktivní design a techniku Peugeotu 308. Prodávat se začne na podzim
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 2 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: