Nový Land Rover Defender se představí v září. Dostane i vzduchové odpružení

  • Dlouho připravovaná nová generace Land Roveru Defender zná termín své premiéry 

  • Představí se letos v září, první zákazníci se svého vozu dočkají příští rok 

  • Nový Defender bude pohodlnější než kdy dříve. Dostane nezávislé zavěšení kol i vzduchové odpružení 

Automobilka Land Rover mluví o nové generaci modelu Defender už velmi dlouho. V minulosti byly dokonce představeny koncepty DC100 a DC100 Sport, které měly naznačovat podobu této novinky. Jenže vývoj se poněkud protáhl, takže nová generace přijde až letos. Odhalena by měla být v září.

Land Rover zatím oficiální cestou pouze přislíbil premiéru nového Defenderu pro letošní rok, ale neupřesnil, kdy se tak stane. Přesnější termín se podařilo zjistit kolegům z australského magazínu CarAdvice, kteří během nedávné mezinárodní prezentace nového Jaguaru XE vyzpovídali šéfa komunikace automobilky Tima Kriegera. Ten uvedl, že odhalení proběhne „zhruba v září“.

Land Rover Defender Works V8 je zážitek, na který se nezapomíná (první jízdní dojmy)

Zda se tak stane na autosalonu ve Frankfurtu, nebo na nějaké samostatné prezentaci, to se údajně ještě řeší. My bychom si vsadili na druhou možnost. Automobilka Jaguar Land Rover v minulosti odhalila několik svých novinek pomocí hodně speciálních akcí. (Jmenovat můžeme třeba skok Jaguaru E-Pace, který se během letu otočil kolem podélné osy.) Zrovna nový Defender je auto, které si přímo říká o něco velmi nevšedního. První zákazníci se podle informací CarAdvice dočkají začátkem příštího roku.

O tom, že nový Defender bude ve srovnání s tím, co si pamatujeme z minulosti, radikálně odlišný, nás přesvědčila už neoficiální fotka interiéru s digitálním přístrojovým štítem. Na instagramu se nedávno navíc objevil další podobný snímek, tentokrát zachycují zavěšení zadní nápravy testovacího prototypu. To je na pohled velmi podobné tomu, co používá současný Land Rover Discovery. Jinak řečeno, nový Defender dostane nezávislé zavěšení všech kol (minimálně v některé verzi) a dokonce i vzduchové odpružení. Cestovní komfort tak bude blízký běžným SUV. Land Rover ale v minulosti několikrát zdůraznil, že v případě Defenderu pořád půjde o nekompromisní terénní auto, a také sliboval vznik celé řady různých variant. Na své by si měli přijít jak fanoušci původní verze, tak zájemci o v terénu schopné SUV.

https://www.instagram.com/p/BwJAuSZH-FB/?utm_source=ig_web_options_share_sheet

 

Nový Land Rover Defender se představí v září. Dostane i vzduchové odpružení
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (84.44%) 9 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: