Po novém BMW řady 1 dorazí 2 Gran Coupe. Představí se v listopadu a opět to bude předokolka

  • Chystaná nová generace BMW řady 1 bude představena letos, přičemž dostane platformu využívající pohon přední nápravy 

  • BMW ještě v letošním roce přidá do nabídky také druhou variantu postavenou na stejném základu, a sice čtyřdveřové BMW 2 Gran Coupe

  • Oficiální premiéra je naplánovaná na listopadový autosalon v Los Angeles, prodej odstartuje příští rok 

BMW řady 1 současné generace je ve svém segmentu unikát, protože sází na podélně uložený motor a pohon zadních kol. Jenže tato koncepce kromě výborných jízdních vlastností a pocitu, že vlastníte něco speciálního, má i své nevýhody. Například je výrobně drahá a současně přináší menší prostor v interiéru. Nadcházející vydání jedničkového BMW proto dostane platformu s pohonem přední nápravy a na stejném základu vyroste také čtyřdveřový sourozenec BMW 2 Gran Coupe. Automobilka aktuálně vypustila do éteru první snímek a především oficiálně potvrdila, kdy se BMW řady 2 nové generace dočkáme.

Premiéra proběhne na autosalonu v Los Angeles letos v listopadu, celosvětový prodej odstartuje příští rok. Kromě pohonu předních kol BMW slibuje také dynamický design a nejmodernější konektivitu. Podle neoficiálních informací dorazí také verze využívající pohon všech kol a vrcholné provedení M240i.

Test BMW M2 Competition: Vážně už BMW není jako dřív?

To by mělo být osazeno přeplňovaným dvoulitrem nabízejícím výkon 225 kW (306 k) a točivý moment 450 Nm. Pravděpodobná je také osmistupňová automatická převodovka, protože tu využívá v kombinaci se stejným motorem BMW X2 M35i.

Automobilka zatím neoznámila, kdy přesně bude nová řada 1 představena. BMWBlog před časem sliboval, že vůz bude odhalen v první polovině letošního roku. Zajímavá by pak mohla být situace kolem nástupce BMW M2. Tento vůz je totiž v řadě M prodejně velmi úspěšný, takže by byla škoda ukončit jeho výrobu jen tak. BMW údajně zvažuje možnost postavit M2 nové generace na jiném základu, než jaký využije klasická řada 2. Zda se tak ale opravdu stane, na to si budeme muset ještě dlouho počkat.

bmw 2 gc

Po novém BMW řady 1 dorazí 2 Gran Coupe. Představí se v listopadu a opět to bude předokolka
Ohodnoťte tento článek!
1.7 (33.33%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: