Nové otázky pro autoškoly: Vyzkoušejte si 70 textových otázek nové generace

Zdroj: Tiskový servis MDČR

Od 13. února 2022 dojde v rámci zkoušky z odborné způsobilosti žadatelů o řidičská oprávnění k zařazení nové sady otázek. Ta obsahuje 35 nových textových otázek a tři nová videa. Změnou sleduje ministerstvo dopravy lepší výchovu nastupujících řidičů, kteří by si kromě jiného měli lépe uvědomovat důsledky svého chování.

Zmíněné otázky jsou součástí projektu pojmenovaného jako Nová generace testových otázek. Těch textových je celkem sto a kromě nich se žadatelé mohou setkat také s otázkami ve formě videa. Tato nová generace otázek je postupně nasazována do reálných testů v autoškolách.

Nové textové otázky určené pro autoškoly si můžete vyzkoušet v testu níže. Je jich celkem 70, polovina z nich se začne od 13. února objevovat i při reálných zkouškách. Otázky ve formě videa si můžete prohlédnout na tomto odkazu.

Začněte zodpovězením první otázky:


Share the quiz to show your results !


Just tell us who you are to view your results !

Kvíz: Nové otázky pro autoškoly Mám %%score%% z %%total%% správně
0%

 

Nové otázky pro autoškoly: Vyzkoušejte si 70 textových otázek nové generace
Ohodnoťte tento článek!
4.1 (82.63%) 312 hlas/ů

14 KOMENTÁŘE

 1. Nechápu proč by mě, jako řidiče, mělo zajímat jakou barvu má hůl pro slepce / hluchoslepce… Pro mě je to chodec tak jako tak snad, ne? Zbytečnost za mě.
  Zároveň by mě zajímalo, kde se nachází zmíněný kruhový objezd, kde má vozidlo z výhledu přednost před vozidly jedoucími po kruhovém objezdu… Předpokládám, že bude jako vždy jeden v republice? Odpověď je sice zřejmá, ale stejně, proč

  Jinak test v pohodě, oceňuji že u spousty foto-otázek je potřeba vnímat více detailů..

 2. Stěžujete nam testy a zvětšujete počet otazek, zdražujete, chcete omezit počet skoušek zavěročnych Proč ?! Dneska jsem hodlala přejit přechod byla jsem za včas u přechodu aby mohla projit ….. idiot kteři mne viděl neopovažil se zastavit ani ne přibyrzdil ‍♀️
  Není tohle poprve aní na posled ! Je kontrolujte líp, víc ,, kamery všude na přechodach dejte!
  A taky kolik krat vidim jak neumi parkovat .
  Chci naučit se jezdit jen autem. Na co mi vědět o motorkach na kteru ani nevylezu, a naklaďak k čemu mne vědět tohle všechno , odpad do hlavy zbytečny.

  • Ono je pro pochopení otázky v testu také třeba pochopit, na co se ptají! To bez řádné znalosti češtiny bude pro mnohé oříšek 🙂

 3. Jako, asi jsem blbej, ale značka sněhová vločka mi nařizuje zimáky i v létě? Podle testu ano. Nebo jsem špatně pochopil otázku?

 4. Super ještě nemám řidičák po prvé půjdu do autoškoly a zvadla jsem po druhý test z těch 70 na 90 procent super musíte pozorovat na obrázku a vnímat dopravní značky a hlavně dopravní situaci otázky test je opakovaná stejná otázka

PŘIDAT KOMENTÁŘ: