Nové BMW M340i xDrive naznačuje, že příští M3 bude opravdu pekelně rychlá

  • BMW představí na autosalonu v Los Angeles další verzi nové řady 3

  • Prozatím vrcholné provedení M340i xDrive ukazuje, že nová M3 bude strašidelně rychlá

  • Už tohle provedení zvládne zrychlení na 100 km/h za 4,4 s, pouze o 0,3 s pomaleji než prozatím poslední varianta M3

BMW 3 nejnovější generace G20 se představilo na autosalonu v Paříži výhradně se čtyřválcovými zážehovými motory. Bylo ale dopředu jasné, že naftový šestiválec brzy doplní i ten benzinový a tak se také stane. Na nadcházejícím autosalonu v Los Angeles automobilka představí prozatím nejrychlejší variantu M340i xDrive. Ta celkem jasně ukazuje, že zájemci o budoucí M3 se mají vážně na co těšit.

Přeplňovaný řadový šestiválec nabídne ještě lepší odezvu na plyn, než tomu bylo dříve a samozřejmě ještě lepší parametry. Novinka bude disponovat výkonem 275 kW (374 k) a točivým momentem 500 Nm. To znamená nárůst o 35 kW (48 k) a 50 Nm. Nezapomínejme také na program M Performance, který určitě i k tomuto výkonnějšímu motoru ještě pár koní navíc přidá.

Test BMW M140i: Příliš krásné loučení

Zrychlení z nuly na 100 km/h proběhne za 4,4 sekundy, a to díky přítomnosti pohonu všech kol a automatické převodovky. Tento čas je sám o sobě docela zajímavý, protože je to lepší hodnota, než jakou nabízela M3 generace E90 a za M30 F80, která se nedávno odebrala do důchodu, zaostává jen o 0,3 s. To samozřejmě znamená, že kupředu půjde i budoucí plnohodnotná M3.

Provedení M340i nové generace bude (alespoň prozatím) vždy vybaveno osmistupňovým automatem a pohonem všech kol. To je škoda, protože dříve jste si mohli 340i koupit jako zadokolku s manuálem. Automobilka ale slibuje nastavení čtyřkolky tak, aby byl zachován typický charakter mnichovských modelů, tedy preferována bude zadní náprava. S automatem souvisí také systém Launch Control. Ve výbavě pak zájemci rovněž najdou elektronicky řízený zadní diferenciál. Oproti klasické řadě 3 dostane provedení M340i sportovní podvozek (adaptivní tlumiče budou za příplatek) a posílené brzdy.

Na evropský trh dorazí BMW M340i xDrive nové generace v červenci příštího roku.

Nové BMW M340i xDrive naznačuje, že příští M3 bude opravdu pekelně rychlá
Ohodnoťte tento článek!
3.6 (71.43%) 7 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: