Nové barvy, rozšířená konektivita a o 30 k vyšší výkon pro Porsche 911

Porsche vstupuje do nového modelového roku s výrazně rozšířenou nabídkou prvků výbavy na přání. Kromě velkého počtu nových barevných variant interiéru a exteriéru ve všech modelových řadách byly značně rozšířeny především možnosti konektivity pro využívání služeb Porsche Connect. Pro modelové varianty 911 S je nyní navíc nabízeno zvýšení výkonu o 22 kW (30 k) jako výbava na přání přímo z výroby.

Rozšířená nabídka služeb Porsche Connect

Systém Porsche Connect ve verzi Connect Plus zahrnuje nyní ve 14 zemích* kartu SIM, která je pevně zabudovaná ve vozidle a zajišťuje připojení k internetu v souladu se standardem LTE. Součástí paketu je datový paušál pro používání navigačních, informačních a zábavních služeb. V Číně a Japonsku jsou ve spojení s nabídkou Connect Plus kromě toho k dispozici také rozšířené služby Concierge Service. Zákazníci v Japonsku a Číně, kteří se rozhodnou pro Concierge Service z programu Porsche Connect, mohou využívat individuální služby prostřednictvím telefonního centra. Nově mezi ně patří také rezervace letenek, vozidel z autopůjčovny, hotelových pokojů a míst v restauracích na základě informací o kreditní kartě. Tato exkluzivní služba zahrnuje rovněž přenos příslušných cílů do navigačního systému PCM. Connect Plus patří u modelů 911 a Panamera k sériové výbavě a pro všechny ostatní modely se dodává na přání – případně ve spojení s nezbytným navigačním modulem.

Nabídka Porsche Connect bude v průběhu roku rozšířena o dva balíčky pro využívání dodatečných dat. Zákazníci mají s datovými balíčky, dodávanými na přání, možnost přehrávat si hudbu z internetu nebo používat hotspot WLAN integrovaný v jejich vozidle. K dispozici jsou dva balíčky: jeden se 7 GB a platností 30 dnů, druhý paket navyšuje datový limit o 1 GB s neomezenou platností. Druhý paket lze objednat po vyčerpání 7GB limitu. Oba datové balíčky jsou dostupné prostřednictvím portálu Porsche Connect Store.

Více služeb Porsche Connect i pro skladové vozy

Nezávisle na rozšíření nabídky u příležitosti nového modelového roku nabízí Porsche kompletní rozsah služeb Porsche Connect, zavedených s modelovou řadou Panamera, také pro skladové vozy s prvkem výbavy na přání Connect Plus. To platí pro všechny modely s datem výroby od září 2015 (38. kalendářní týden), s výjimkou modelové řady Panamera. Pouze vozidla, která opustila výrobní závod před červnem 2016, vyžadují softwarovou aktualizaci v autorizovaném servisu. Majitelé příslušných vozidel o tom budou písemně informováni. Výše uvedený úkon bude trvat maximálně jeden a půl hodiny a je bezplatný. Později vyrobené modely jsou již připraveny pro všechny aktuálně nabízené služby Porsche Connect. Majitelé vozidel obdrží pozvánku k registraci na portálu Porsche Connect Portal, jehož prostřednictvím lze používání služeb aktivovat.

Aktualizovaná nabídka barev s novými prvky výbavy na přání

Porsche nabízí pro všechny modelové řady nové barvy exteriéru a interiéru. Pro všechny modely 911 a 718 je nyní k dispozici mimo jiné křídový odstín laku. Pro „devětsetjedenáctku“ je vyhrazen čtyřvrstvý šafránově žlutý metalický lak s broušenými jednotlivými vrstvami, který vytváří dojem mimořádné hloubky.  Na přání dodávaná sportovní výfuková soustava je nyní nabízena také s leskle černými koncovkami. Nabídku pro interiér rozšiřuje čalounění tkaninou Sporttex v odstínech černá nebo grafitově modrá/křídová. Model 911 Targa 4S Exclusive Design Edition je nyní dodáván také v odstínu modrá Aetna a s grafitově modrým interiérem. Pro 911 Turbo a 911 Turbo S je na výběr šafránově žlutý metalický lak. Paleta laků pro model Cayenne zahrnuje v aktuálním modelovém roce nový metalický lak v odstínu Purpurit a jako speciální barvu metalický lak Palladium. Čalounění kůží pro model Macan se nyní dodává i v barevné kombinaci černá/béžová Luxor. Pro Panameru jsou k dispozici nové barvy karoserie v metalickém odstínu burgundská červená a hnědá Ristretto, pro čalounění interiéru lze nyní zvolit kůži v kombinaci černá/béžová Luxor. Pro čalounění kůží Club jsou na výběr nové barevné odstíny hnědá Cohiba a lanýžově hnědá.

Zvýšení výkonu na 450 k jako výbava na přání pro všechny varianty modelu 911 S

Porsche Exclusive nabízí pro všechny nové modely 911 Carrera S, 911 Carrera 4S a 911 Targa 4S sadu Powerkit – zvýšení výkonu o 22 kW (30 k) na 331 kW (450 k) přímo z výroby. Součástí paketu je mimo jiné větší výfukové turbodmychadlo, paket Sport Chrono včetně dynamických ložisek motoru, upravené chlazení brzd a sportovní výfuková soustava s dvěma koncovkami umístěnými uprostřed v originálním designu. V závislosti na výbavě vozidla stojí celá sada od 282.550,00 Kč. Od června 2017 bude zvýšení výkonu k dispozici také k dodatečné montáži v rámci nabídky originálního příslušenství Porsche Tequipment pro vozidla s paketem Sport Chrono.

Změna modelového roku je spojena s navýšením cen o 0,9 až 2,0 procenta v závislosti na modelu. U modelu Cayenne S Diesel Platinum Edition zůstává cena 2.536.502,50 Kč včetně DPH beze změny.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: