Nová Toyota Auris bude mít v Paříži druhou světovou premiéru. Tentokrát jako Corolla

  • Toyota na rozdíl od mnoha jiných automobilek v Paříži chybět nebude 

  • Na podzimním autosalonu se představí nástupce modelu Auris 

  • Auris třetí generace měl světovou premiéru už v Ženevě, automobilka ale nakonec tento model přejmenovala na Corollu 

  • Do prodeje vůz vstoupí začátkem příštího roku

Toyota Auris aktuální generace dosluhuje. Třetí generace už si dokonce odbyla svou světovou premiéru na autosalonu v Ženevě, jenže teď se chystá světová premiéra číslo 2. Japonská automobilka totiž nakonec nedá svému zástupci nižší střední třídy jméno Auris, u všech tří připravených verzí opět použije zavedené jméno Corolla.

Jméno Auris používala Toyota od roku 2007, dosluhující generace je tedy v pořadí druhá. Označení Corolla u nás nosil výhradně sedan. To se ale s příchodem nadcházejícího provedení nakonec změní. Pro zajímavost, Toyota začala nabízet vůz pojmenovaný jako Corolla už v roce 1966. Od té doby se pod tímto jménem prodalo přes 45 milionů automobilů.

Doporučujeme: Nová Toyota Supra přichází. Připomeňte si historii tohoto modelu v necelých pěti minutách

Nová Corolla dostane modulární platformu TNGA (Toyota New Global Architecture), která nahradí dosavadní tři starší platformy. Opět se dočkáme hatchbacku, kombi i sedanu, přičemž na podzimním autosalonu budou k vidění první dva jmenovaní. Samozřejmě rovnou dorazí kromě klasických variant také v hybridním provedení. Prodeje nové Corolly odstartují na evropském trhu začátkem příštího roku.

Automobilka toho v aktuální tiskové zprávě více neřekla a vše doprovodila pouze jednou fotkou, ale to nevadí. Oproti ženevskému provedení se vůz podle všeho bude lišit jen jménem. Veškeré podrobnosti proto najdete v tiskové zprávě zveřejněné na jaře. Pouze si při jejím čtení vyměňte Auris za Corollu.

Otevřít tiskovou zprávu

Nová Toyota Auris bude mít v Paříži druhou světovou premiéru. Tentokrát jako Corolla
Ohodnoťte tento článek!
2.8 (56.67%) 6 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: