Nová Octavia na oficiálních skicách. Další únavný maraton postupného odhalování začíná

  • Škoda zveřejnila první oficiální skici nové Octavie 

  • Teď bude následovat postupné odhalování, které potrvá přibližně měsíc 

  • Budou se objevovat části karoserie, první pohledy do interiéru, špionážní fotky z dálnice D10 a dojde také na testování maskovaných prototypů 

  • Oficiálně se Octavia představí 11. listopadu. Mnoho podstatného se ale dozvíme příští týden, kdy bude představen nový Golf 

Automobilka Škoda dnes zveřejnila první oficiální obrázky nové Octavie. Ty samozřejmě jako tradičně nic neprozradí, ale mají za úkol přitáhnout pozornost. Je to v minulosti už mnohokrát osvědčený koncept, který znamená zahájení zhruba měsíc dlouhého maratonu postupného odhalování. Protože jsme se s podobnými věcmi dříve setkali už mnohokrát, není moc těžké odhadnout, co bude následovat.

Třeba v případě Kamiqu byly podobné skici zveřejněny 30. ledna, o týden později jsme už mohli poprvé nahlédnout do interiéru. S menším odstupem byl vypuštěn obrázek světlometu, celé auto se pak představilo 26. února. Hned v době odhalení vozu se na internetu objevily články ve stylu „už jsme v něm seděli“, protože automobilky obecně (a Škodu nevyjímaje) často zvou novináře na prohlídku svých novinek ještě před premiérou. U Octavie to bude zaručeně to samé. Mimochodem, všimli jste si, že časové rozmezí od prvních skic do premiéry Kamiqu zhruba odpovídá tomu, co nás teď čeká u Octavie?

Nastupující generace Škody Octavia ukázala na neoficiálních fotkách interiér. Těšte se na displeje

Ještě než bude Octavia oficiálně odhalena, proběhnou i testovací jízdy s maskovanými prototypy – stejně jako u Škody Scala. A stejně jako u Scaly najdete tyto předsériové jízdní dojmy ve správný čas na našem webu.

Škoda Octavia je pro mladoboleslavskou automobilku velmi důležitý model. Na českém trhu zůstává jedním z nejžádanějších aut vůbec a daří se jí i jinde. Kromě liftbacku samozřejmě nebude chybět ani kombi, časem dorazí rovněž provedení spalující CNG a hned příští rok přijde plug-in hybrid podle všeho s technikou ze Škody Superb iV. Tak na viděnou za týden u prvního oficiálního pohledu do interiéru.

Nová Octavia na oficiálních skicách. Další únavný maraton postupného odhalování začíná
Ohodnoťte tento článek!
3.9 (78.57%) 14 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: