Nová Honda Jazz má airbag, který vystřelí mezi řidiče a spolujezdce

Zdroj: Honda
  • Čtvrtá generace Hondy Jazz je vybavena středovým airbagem

  • Pokud vystřelí, zaplní prostor mezi řidičem a spolujezdcem

  • Airbag je instalovaný v opěradle, auto ho dostane už v základní výbavě

Se zajímavým bezpečnostním prvkem přišla Honda u svého městského modelu Jazz ve čtvrté generaci. Auto, které se už prodává i na českém trhu, je totiž vybaveno středovým airbagem. Ten má snížit případná zranění řidiče a spolujezdce při nehodě.

Středový airbag je umístěn v opěradle sedadla řidiče. Pro zajištění správné pozice je upevněn třemi popruhy, které ho navádí v křivce kolem člověka. „Aby bylo možné tuto novou funkci zavést do praxe, technický tým vyvinul jednotku airbagu, která se vejde do horní části opěradla nově designovaného sedadla řidiče,“ píše Honda ve své tiskové zprávě.

Čtvrtá generace Hondy Jazz sází na minimalizmus a elektrifikovaný pohon. Na trh dorazí příští rok

V případě bočního nárazu má přední středový airbag pracovat dohromady se dvěma dalšími prvky. Jde o předpínače bezpečnostních pásů řidiče a spolujezdce, které na předním sedadle omezují pohyb lidí do boku. K tomu má pomoci i durhý prvek – zvýšená středová opěrka. „Celkový dopad tohoto nového přístupu může snížit možnost poranění hlavy o 85 procent u spolujezdce, který sedí blíž, a o 98 procent u spolujezdce sedícího dál od řidiče,“ komentuje Honda.

Honda Jazz se na českém trhu prodává pouze s hybridním motorem 1.5 e:HEV o výkonu 80 kW (107 k). S cenou začíná na 499 900 korunách v případě městského designu a na 609 900 korunách v případě outdoorové verze Jazz Crosstar.

Nová Honda Jazz má airbag, který vystřelí mezi řidiče a spolujezdce
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: