Nissan láká na 10letou záruku. Dostanou ji všechna jeho SUV

Zdroj: Nissan
  • Prodloužená desetiletá záruka je v nabídce pro modely Juke, Qashqai a X-Trail

  • Jde sice o součást balíčku, ten by ale měl dostat každý zájemce o japonské SUV

  • Během deseti let majitel může se svým vozem ujet maximálně 150 tisíc kilometrů

České zastoupení japonské automobilky se snaží za volant svých vozů přilákat nové řidiče. SUV modely Nissanu, tedy Juke, Qashqai a X-Trail tak nově v rámci balíčku poeticky nazvaného „Nissan Budoucnost pod kontrolou“ dostanou rozšířenou záruku. K původním třem letům nebo 100 tisíci ujetým kilometrům se přidává dalších sedm let navrch a 50 tisíc kilometrů. Celkem tedy 10 let a 150 tisíc. Majitel by měl tedy v průměru ujet 15 tisíc kilometrů za rok.

„Společnost se také zavazuje u každého crossoveru během prvních tří let poskytnout tři roční údržby zdarma. Provádět je bude kvalifikovaný personál kteréhokoliv z autorizovaných prodejců či servisních partnerů Nissanu,“ stojí v tiskové zprávě, která doprovodila informaci o prodloužené záruce.

Z hrdiny uprchlíkem. Bývalý šéf aliance Renault-Nissan popsal kruté vězení i svou nevinu

Ačkoliv je prodloužená záruka součástí balíčku, je v ceně. „Balíček dostane každý zákazník, který si pořídí jeden ze zmíněných vozů. Není tedy podmíněn ani financováním, ani žádnou další službou. Program Nissan Budoucnost pod kontrolou je komunikační název kampaně zastřešující kompletní nabídku, kterou dnešním dnem uvádíme na trh,“ řekl Autobibli mluvčí české pobočky Nissanu Petr Burián.

Nissan se v Česku snaží nalákat nové zákazníky hlavně proto, že jeho loňské prodeje skončily katastrofou. Zatímco ještě v roce 2018 zaregistroval na trhu 5463 aut, loni to bylo jen 1724 vozů. Klesl tedy na třetinu a rok ukončil mezi až 22 místě mezi automobilkami, ukazují statistiky Sdružení dovozců automobilů. Šlo o největší pokles mezi všemi značkami, které na českém trhu působí. O mnoho lepší není situace Nissanu ani v celoevropském a globálním měřítku.

Nissan láká na 10letou záruku. Dostanou ji všechna jeho SUV
Ohodnoťte tento článek!
4.6 (92%) 5 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: