Nejvlasatější auto světa na sobě vozí 100 kg lidských vlasů za dva miliony korun

  • V Itálii existuje vůz, který byl pokryt 100 kilogramy lidských vlasů

  • Základem je starý Fiat 500

  • Ano, občas je potřeba tohle auto vzít do kadeřnictví

  • Majitelka utratila za vlasatou úpravu v přepočtu zhruba dva miliony korun 

Na světě existují nejrůznější rekordy. Lidé se předhánějí v parkování do co nejmenší mezery, v co nejdelším driftu nebo třeba v jízdách s co nejnižší spotřebou. Některé rekordy jsou ale dost netradiční, jak dokazuje jistá kadeřnice z Itálie. Nakoupila přibližně sto kilogramů lidských vlasů, aby jimi obalila svůj starý Fiat 500. Celá tahle legrace sice vyšla na strašlivé peníze, ale účel splnila. Výsledkem je oficiálně nejvlasatější auto světa.

Práce na obalování Fiatu 500 lidskými vlasy zabrala 150 hodin. Použity jsou výhradně ženské vlasy různých odstínů, pořízené zřejmě kvůli snížení nákladů v Indii. Přesto nejde o nic levného. Celkově přeměna italské legendy na extrémně vlasatý vůz vyšla na 80 000 eur, což jsou v přepočtu zhruba dva miliony korun.

Doporučujeme: Chcete si Halloween pořádně užít? Pak potřebujete Fiat 126p, osmiválec BMW a fantazii

My bychom raději utratili peníze za kompletní renovaci a také samotná majitelka Maria Lucia Mungo přiznává, že zdaleka ne všechny reakce jsou pozitivní, ale svůj vůz má údajně ráda. Ostatně je to kadeřnice. Nejzábavnější na celé věci je nakonec skutečnost, že tohle auto opravdu občas musí vzít do kadeřnictví, aby všechny ty vlasy umyla, učesala a nalakovala. Péče o podobný stroj vás každopádně dostane do zcela jiné dimenze. Tady vás nezajímají rozvody nebo výměna oleje, tady je hlavní, aby se do vašeho auta nepustily vši.

Nejvlasatější automobil na světě si můžete prohlédnout na přiloženém videu.

Nejvlasatější auto světa na sobě vozí 100 kg lidských vlasů za dva miliony korun
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 2 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: