Nejlevnější auto na světě je z Indie. Stojí méně než 50 tisíc korun

  • Bajaj Qute stojí necelých 50 000 korun

  • Pohání ho jednoválcový motor z motocyklu

  • Bajaj Qute má spotřebu 2,8 l/100 km a max. rychlost 70 km/h

V Indii se zrodilo nové nejlevnější auto planety. Model Bajaj Qute, který se už nějakou dobu v Indii i na dalších trzích v Asii a Jižní Americe prodává, totiž dostal nový základní stupeň výbavy. Tím se snížila i cena.

Bajaj je velmi malé auto, spíše bychom ho mohli označit za zastřešený motocykl. V Evropě se podobný model s délkou 2,75 metru prodává na některých trzích jako vůz kategorie AM, takže ho mohou řídit lidé od 16 let.

Doporučujeme: I nová auta mohou dostat 0 hvězdiček NCAP. U nás je naštěstí nekoupíte

Nový Bajaj stojí necelých 50 000 korun a je ještě levnější než kdysi nejlevnější auto Tata Nano, rovněž z Indie. Tata ale musela zdražit především kvůli vyšším požadavkům na bezpečnost a kvalitu. Bajaj Qute má samonavíjecí pásy, bubnové brzdy o průměru 180 mm na všech kolech, ale airbagy nebo elektronické asistenty v něm nečekejte. Ostatně,) Euro NCAP mu dalo jednu hvězdičku, na crash test se můžete podívat na přiloženém videu.

Pohon zajišťuje jednoválec o objemu 210 cm3 s výkonem 10 kW (14 k), převodovka je sekvenční. Vlastně celý pohon pochází z motocyklu. Vůz o hmotnosti 450 kg má nejvyšší rychlost omezenou na 70 km/h. Podle automobilky Bajaj se jedná o ideální řešení do přelidněných měst. Auto je prý s normovanou spotřebou 2,8 l na 100 km nejúspornější na trhu a zároveň ve své kategorii nejbezpečnější. A to jak pro posádku, tak i pro chodce.

Nejlevnější auto na světě je z Indie. Stojí méně než 50 tisíc korun
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (69.33%) 15 hlas/ů

3 KOMENTÁŘE

PŘIDAT KOMENTÁŘ: