Nejdražší McLaren P1 v historii byl prodán za 60 milionů. Nejen proto, že je modrý

  • McLaren původně prodával model P1 v přepočtu za necelých 30 milionů 

  • Nedávno prodaný modrý exemplář ale stál svého nového majitele téměř přesně dvakrát tolik

  • Důvodem je kromě jiného speciální modrá barva, kterou automobilka musela několikrát předělávat

Už když automobilka McLaren představila model P1, bylo jasné, že nákupem takového auta jeho majitelé neprodělají. Vůz představený v roce 2013 původně stál v přepočtu necelých 30 milionů korun, přičemž vzniklo pouze 375 kusů. Postupem času cena neustále rostla a jak ukázala nedávná aukce, ani ne čtyři roky po premiéře se už může dostat na dvojnásobek.

Doporučujeme: O McLaren 720S za sedm milionů je obrovský zájem. Třetina letošní produkce je vyprodaná

Aukční síň Gooding & Company nedávno vydražila jeden exemplář McLarenu P1. Především šlo o prakticky nejetý vůz, který u svého dnes už bývalého majitele najel pouze 1770 kilometrů. Dobrý základ pro slušný výdělek. Navíc tohle konkrétní auto dostalo speciální modrý lak karoserie. Automobilka údajně musela lak několikrát předělávat, než byly splněny představy zákazníka. Modrá karoserie je doplněná o červené detaily a matná kola.

Unikátní je rovněž interiér, kterému vévodí zakázkově vyrobená sedadla. Ta ve výsledku připomínají sedačky použité ve Ferrari 365 GTB/4 Daytona. Detailní specialitu pak představuje kosmetické zrcátko na straně spolujezdce. To má ve svém skle vyleptán nápis „You look beautiful“, který byl určen pro manželku původního majitele. Auto také nese podpis dvou designérů McLarenu.

Doporučujeme: Ženeva 2017 — McLaren 720S stojí skoro sedm milionů

Sečteno a podtrženo, vytříbená technika, řada unikátních detailů a stav nového vozu v celku znamenalo cenu 2 392 500 dolarů, což je v přepočtu 60 300 000 Kč. Tento modrý McLaren P1 se tak stal nejdražším exemplářem svého druhu.

Nejdražší McLaren P1 v historii byl prodán za 60 milionů. Nejen proto, že je modrý
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: