Nejbezpečnější auta letošního roku podle Euro NCAP: Prius, Ioniq a Tiguan

  • Nejlepšími automobily roku 2016 jsou podle Euro NCAP Toyota Prius, Hyundai Ioniq a Volkswagen Tiguan 

  • Letos prošlo testy Euro NCAP 18 nový osobních automobilů 

  • Velmi dobře si v nárazových testech vedl také například nový Mercedes-Benz třídy E

Pomalu se blíží konec roku a nastává čas bilancování. Jedno aktuální se týká organizace Euro NCAP, která vyhlásila nejlepší automobily hodnocené v letošním roce. Ocenění dostala Toyota Prius, Hyundai Ioniq a Volkswagen Tiguan.

Doporučujeme: Další kolo testů Euro NCAP prověřilo Audi Q2, Hyundai Ioniq, Ford Edge, Suzuki Ignis a SsangYong Tivoli

Přesně řečeno se jedná o vyhlášení nejlepšího modelu v každé kategorii. Hyundai Ioniq je pro rok 2016 nejlepším mezi malými rodinnými automobily, Toyota Prius zvítězila v kategorii velkých rodinných modelů a Tiguan byl vyhlášen vítězem mezi malými SUV.

Některé kategorie chybějí, protože testy Euro NCAP neprošel žádný relevantní model. Popřípadě byl pouze jeden. Takovým případem je třeba nový Mercedes-Benz třídy E. Ten si vedl při zkouškách přímo výborně, ale protože to byl letos jediný model testovaný v kategorii „Executive Car“, nemůže být označen za nejlepší v kategorii.

Doporučujeme: Euro NCAP: Další kolo testů prověřilo Renault Scenic, Subaru Levorg, Kiu Niro a Toyotu Hilux

Pro upřesnění doplníme, že vyhlašování nejbezpečnějších modelů v jednotlivých kategoriích se týká pouze sériových výbav. V rámci Euro NCAP se poslední dobou zkouší některé automobily dvakrát, a to právě ve standardní verzi a následně s příplatkovými bezpečnostními prvky. Účelem je snaha ukázat přínos podobných příplatků. Celkově prošlo v roce 2016 testy Euro NCAP 18 nových aut.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: