Nástupce McLarenu F1 pojede 400 km/h a řidič bude sedět uprostřed

  • Nástupce McLarenu F1 už získává konkrétní obrysy

  • Pojede 400 km/h a řidič bude sedět uprostřed

  • Všech 106 slíbených aut je už vyprodaných

  • Cena? Bezmála 60 milionů korun

Britská automobilka McLaren pracuje na duchovním nástupci ikonického McLarenu F1. Unikátní supersport, který navrhl slavný konstruktér Gordon Murray, držel až do příchodu Bugatti Veyron titul nejrychlejšího auta na zemi a především ukázal, že i auto takových parametrů se dá normálně používat.

McLaren BP23
Potenciálním klientům oznámil McLaren existenci projektu BP23 na konci roku 2016. Ihned byl i s cenou 60 milionů vyprodaný
McLaren BP23
Pod kapotou bude hybridní soustava s benzinovým motorem. Nový McLaren pojede „přes 391 km/h“ a vyrobeno bude jen 106 kusů

Nový model, který má být duchovním nástupcem ikonického modelu F1, pojede podle McLarenu více než 391 km/h a bude to vrchol výrobní řady Ultimate Series. Do stejné řady zapadá i nedávno představený McLaren Senna. Hlavním odlišovacím znakem nového modelu bude volant uprostřed a tři sedačky, dvě pro spolujezdce šikmo vzad za řidičem. Jako u modelu F1.

Doporučujeme Ženeva 2018: McLaren, Aston Martin, Bugatti, Lamborghini a další supersporty

McLaren představí veřejnosti novinku na konci roku 2018, ale klienti, kteří za auto zaplatili dopředu 1,6 milionu liber plus daně (dohromady skoro 60 milionů korun), uvidí auto dříve na privátní prezentaci. Až tedy nový McLaren uvidíme my, bude zase beznadějně vyprodaný. Stejně jako v případě McLarenu F1 vznikne jen 106 kusů.

O pohon se bude starat benzíno-elektrický hybridní pohon zatím neupřesněných parametrů. Auto stále nese pracovní označení BP23, ale McLaren na konci roku potvrdí jeho jméno a přesnější dynamické parametry. Výroba se rozjede až na konci příštího roku a každý kus vznikne jen podle přesných požadavků zákazníka. Všech 106 aut bylo podle McLarenu prodáno už v listopadu 2016, kdy byl vůz poprvé oznámen potenciálním klientům.

Nástupce McLarenu F1 pojede 400 km/h a řidič bude sedět uprostřed
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 6 hlas/ů
Sdílejte

1 komentář

  1. Mclaren dlouhou dobu měl jen jedno auto a to F1, které bylo designově nadčasové a žádný jiný se na něj nechytalo. Po několika letech to vzali za špatný konec a začli vyrábět běžné sporťáky jak na běžícím páse. Jedno jako druhé, tu USB, tu červené nasvícení motoru. (Ve sportovním autě nasvícenej motor, chápeš jo?) Prostě to sekají jak EA FIFU, NHL apod… Každej rok nový produkt, který se pramálo liší od těch ostatních. Navíc ten vzhled posledních McLarenu je takový neosobitý, nezajímavý. Podíváš se a řekneš, pěkný auto, ale vůbec nevíš že to je McLaren kdyby to na něm nebylo napsaný. A to je možná ta chyba.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: