MV Agusta RVS je exkluzivní naháč s krásnými detaily a estetikou scrambleru

  • MV Agusta RVS je první model nového oddělení  Reparto Veicoli Speciali

  • Technicky staví na modelu Dragster 800 RR

  • Množství karbonových a titanových dílů stlačilo hmotnost na 160 kg

Italský výrobce motocyklů MV Agusta, který se nedávno potýkal se značnými finančními těžkostmi, představuje model RVS – první dílo nově zřízeného oddělení Reparto Veicoli Speciali (oddělení zvláštních vozidel). Jedná se vlastně o přestylizovaný model Dragster, ovšem obohacený o množství exkluzivních, ručně vyrobených detailů z ušlechtilých materiálů.

MV Agusta RVS váží pouhých 160 kilogramů. To je ještě o osm méně než Dragster 800 RR. Řadový tříválec 0,8 l dosahuje výkonu 110 kW v astronomických 12 800 min-1 a samozřejmě plní Euro 4. Tím hlavním jsou zde však detaily: frézované díly z hliníkové slitiny, adaptivní LED světlomet nebo titanový štítek s pořadovým číslem konkrétního motocyklu.

Z titanu je vyrobený také výfuk značky SC Project. Vyplétaná kola Kineo jsou obutá do pneumatik Pirelli MT 60 RS, což dává jinak ryze silničnímu stroji nádech scrambleru. A kdyby vám to nedošlo, oficiální video obsahuje i nějaký ten drift na šotolině.

MV Agusta tvrdí, že se jedná o limitovanou edici, plánovaný počet vyrobených kusů nicméně nezveřejnila. Patrně tak bude záležet hlavně na zájmu zákazníků.

Atletickou siluetu stroje i jeho vycizelované detaily si nejlépe vychutnáte ve fotogalerii:

MV Agusta RVS je exkluzivní naháč s krásnými detaily a estetikou scrambleru
Ohodnoťte tento článek!
3.8 (75.56%) 9 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: